PANKOBİRLİK’te şok gelişme

S.S. Çorum Pancar Ekicileri Kooperatifi (PANKOBİRLİK) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Hakkı Melendiz’in başkanlık ve yönetim kurulu üyeliği görevinden düşürülmesi istendi.

Güncel 11.03.2014, 22:29 11.03.2014, 22:29
3346
PANKOBİRLİK’te şok gelişme

S.S. Çorum Pancar Ekicileri Kooperatifi (PANKOBİRLİK) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Hakkı Melendiz’in başkanlık ve yönetim kurulu üyeliği görevinden düşürülmesi istendi.

PANKOBİRLİK Genel Müdürlüğü’nden gönderilen bir yazı ile Melendiz’in yönetim kurulunda görev alabilmek için gerekli şartları taşımadığı bildirilerek, yönetimden düşürülmesi, yerine yedek üyelerden bir kişinin getirilmesi, yönetim kurulu arasından da birliğe bir başkan seçilmesi talep edildi.

Edinilen bilgilere göre; geçtiğimiz günlerde AKP’den Belediye Meclis Üyeliği için aday gösterilen PANKOBİRLİK Başkanı Melendiz’in adaylığı, sabıkası ve kesinleşmiş cezası olduğu için Merkez İlçe Seçim Kurulu tarafından reddedildi.

PANKOBİRLİK Üst Kurulu, aldığı bir duyum üzerine Çorum’a müfettiş gönderdi. Görevlendirilen müfettiş, gerekli denetimleri yaptıktan sonra Adliye’den mevcut yönetim kurulu üyelerinin sabıka kayıtlarını istedi. Sabıka kayıtlarının incelenmesi sonucu da Birlik Başkanı İsmail Hakkı Melendiz’in yönetim kurulunda görev almayı gerektiren şartları taşımadığı tespit edildi.

Müfettişin tuttuğu raporu inceleyen Genel Merkez, yönetim kurulu ve denetim kurulu üyelerine birer yazı göndererek Melendiz’in üyeliğinin düşürülmesini istedi. 14 Nisan 2012’de Çorum Pancar Ekicileri Kooperatifi yönetimine seçilen Melendiz, 2013 yılı Mayıs ayında da yönetim kurulunun kararıyla başkanlığa getirilmiş, başkan olan Ahmet Pehlivan ise yönetim kurulu üyesi olarak görevine devam etmişti.

PANKOBİRLİK Genel Müdür Vekili Taner Taşpınar ve Teftiş Kurulu Başkanı Nemci Kurt’un imzası ile birliğin Çorum Yönetim Kurulu ile Denetim Kurulu üyelerine birer resmi yazı gönderilerek Melendiz’in yönetimden düşürülmesinin istendiği öğrenildi.

Bu gelişme üzerine PANKOBİRLİK Çorum yönetimi, kendi arasında bir toplantı yaparak yedekten bir kişiyi yönetime getirecek, sonra da yönetim kurulu başkanını yeniden seçecek. Yönetim kurulu toplantısına ise İsmail Hakkı Melendiz katılamayacak.
(ÇORUM HABER)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
23°
parçalı bulutlu
banner133
Namaz Vakti 02 Haziran 2020
İmsak 03:10
Güneş 05:04
Öğle 12:43
İkindi 16:41
Akşam 20:12
Yatsı 21:58
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@