“Pandemi tedbirleri yasaklama gibi gösteriliyor”

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Agah Karapıçak, Aziz Türk Milletinin 19 Mayıs 1919 da Samsun’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde başlattığı kurtuluş ve yeniden diriliş mücadelesinin 98 yıl önce Dumlupınar da zaferle taçlandığını belirterek bu zaferin bir milletin kanının son damlasına kadar verdiği bir varoluş destanı olduğunu dile getirdi. 30 Ağustos’un tarihte emsali görülmemiş bir varlık/yokluk mücadelesi olduğunu anlatan Karapıçak, Büyük Zaferin Türk Milletinin son ve ebedi yurdu Anadolu’nun ebediyen Türk vatanı olduğunun kanla yazılmış senedi olduğunu kaydetti.

Güncel 30.08.2020, 17:40
200
“Pandemi tedbirleri yasaklama gibi gösteriliyor”

Bu kutlu zaferi şanına yakışır bir coşku ile kutlamanın milletin aziz şehitlere borcu olduğu kadar, genç nesillere aktarılması gereken kutsal bir miras olduğunu da anlatan Karapıçak, “30 Ağustos Zafer Bayramımız bu yıl pandemi nedeniyle bazı zorunlu kısıtlamalarla kutlanacaktır.

Pandemi nedeniyle Devletimizin almış olduğu tedbirleri bahane ederek 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarının yasaklandığı algısını yaymaya çalışmak tam bir aymazlıktır. Milletimizi kutuplaştırmaya yönelik ucuz bir polemikten başka bir şey değildir. Türk Milleti bu tür kötü niyetli çabalara kulak asmayacaktır. Türk Devleti her yıl olduğu gibi bu yıl da zaferin gurunu ve coşkusunu şanına yakışır bir şekilde kutlayacaktır.

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kurtuluş mücadelesinin şanlı kahramanlarını, Vatanı Milleti ve mukaddesatı için can veren Vatan evlatlarını bir kez daha minnetle ve rahmetle yad ediyorum” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@