Palandöken, “Herkes kendi işini yapmalı”

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnafın işinin kamu kurumları tarafından yapılmasının doğru olmadığına belirterek birçok yerel yönetim ve kamu kurumunun, misafirhane adı ile otelcilik faaliyeti, düğün organizasyonu, meslek edindirme kurslarında el işi ürünleri, giyim eşyası gibi üretim yaptırarak sattığını dile getirdi.

Güncel 05.06.2020, 20:12 05.06.2020, 20:14
162
Palandöken, “Herkes kendi işini yapmalı”

Bunların yanı sıra devlet imkanları ile ucuz ekmek adı altında pasta, simit, börek, et, süt, yoğurt üretim ve satışı gibi faaliyetlerde bulunulduğunu anlatan Palandöken, kamu ve yerel yönetimlerin esnafın yapması gereken işi yapmaması gerektiğini, kısıtlı imkanları ile stopaj, tabela ve gelir vergisi ödeyen esnafın bu rekabete maruz bırakılmak yerine denetimin daha iyi olacağını ifade etti.

“ESNAFIN YAPMASI GEREKEN FAALİYETLERİ ESNAF YAPMALI”

Yerel yönetimler ile kamunun görevinin esnaf ile rekabet değil denetim ve esnafın önünün açılarak büyüklere karşı korunması gerektiğinin altını çizen Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Bendevi Palandöken, “İstihdama en önemli desteği veren ve kazancı az olan esnaf ve sanatkar kesimidir. Onun için de Anayasamız esnaf ve sanatkarlarımızı koruma altına almıştır. Dolayısıyla haksız rekabete karşı en çok korunması gereken kesim esnaf ve sanatkardır. Fakat Anayasanın 173’üncü maddesi hiç ortada yokmuşçasına esnafa karşı faaliyetler yapan kurumlar var. Esnafın işini esnaf yapmalı. Kamu ve yerel yönetimlerin yaptığı düğün organizasyonu, misafirhane, otelcilik, ekmek, simit, pasta, börek, et, süt, yoğurt, ayakkabı, gömlek ve kemer gibi üretilen ürünlerin satışı uygun fiyata esnafımız yapmalı” şeklinde ifadede bulundu.(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303
Namaz Vakti 23 Ocak 2021
İmsak 06:22
Güneş 07:50
Öğle 12:57
İkindi 15:30
Akşam 17:54
Yatsı 19:16

Gelişmelerden Haberdar Olun

@