“Özverili hemşirelerimizi her zaman hatırlamalıyız”

Her yıl 12-18 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Hemşireler Haftası dün yapılan bir dizi etkinlikle başladı.

Güncel 12.05.2014, 23:08 12.05.2014, 23:09
1400
“Özverili hemşirelerimizi her zaman hatırlamalıyız”

Her yıl 12-18 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Hemşireler Haftası dün yapılan bir dizi etkinlikle başladı.

Hemşireler Haftası kutlamaları kapsamında dün İl Sağlık Müdürü Dr. İsmail Yücel ile kamu ve özel hastanelerde görev yapan hemşireler tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

Tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başladı Ardından sırasıyla İl Sağlık Müdürü İsmail Yücel, Çorum Özel Hastanesi Başhemşiresi Serap Morkoç Kaytanlı ve Özel Elitpark Hastanesi Başhemşiresi Tuğçe Söylemez, Atatürk Anıtı’na çelenk koydular.

İl Sağlık Müdürü İsmail Yücel, törende yaptığı konuşmada, hemşireliğin güç çalışma şartlarının yanı sıra sabır, özveri, sevgi ve hoşgörü gerektiren onurlu ve kutsal bir meslek olduğunu söyledi.

Sağlık hizmetlerinin doktor, hemşire, ebe, sağlık memuru ve diğer çalışanlarıyla bir bütün olduğunu belirten İsmail Yücel, “Sağlık hizmeti veren her çalışan gibi hemşirelerimiz de bu alanda büyük önem taşımaktadır.” dedi.

Yücel, hemşireliğin temel davranış biçimlerini bilgi, ahlak ve vicdanın oluşturduğunu belirterek, “Değişen sağlık ihtiyaçları kapsamında hasta haklarına, hasta yakınlarının beklentilerine en uygun şekilde cevap vererek etkin ve verimli bir sağlık hizmeti sunan hemşirelerimiz, sadece hemşireler gününde değil, her zaman hatırlanması ve desteklenmesi gerekmektedir. İnsan sağlığı için özverili çalışmalarda bulunarak, kutsal hemşirelik mesleğini ifa eden bütün fedakâr hemşirelerimizin Hemşireler Günü’nü kutlarım.” diye konuştu.İl Sağlık Müdürü Dr. İsmail Yücel, tören sonrasında hemşirelere karanfil hediye etti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
18°
açık
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@