Özel Pınar’da TEOG tanıtımı

Çorum Özel Pınar Koleji, 8. sınıf velilerine TEOG sınavını tanıttı.

Güncel 10.10.2014, 21:23 10.10.2014, 22:24
990
Özel Pınar’da TEOG tanıtımı
Çorum Özel Pınar Koleji, 8. sınıf velilerine TEOG sınavını tanıttı.

Pınar Koleji Ortaokulu 8. Sınıf velilerine, liselere yerleştirilmede uygulanan TEOG sınavı ve sınavın içeriği ile ilgili Pınar Koleji Genel Koordinatörü Kazım Alpoğlu başkanlığında, okul idarecileri, 8. sınıf öğretmenleri ve çok sayıda velinin katıldığı bir toplantı düzenlendi.

Okulun Rehber Öğretmeni Murat Akdağ tarafından konu ile ilgili bir bilgilendirme yapıldı. Pınar Koleji Genel Koordinatörü Kazım Alpoğlu, sınav sistemi ile ilgili yaptığı açıklamalarda “Okulumuzda 2 yıldır uygulamaya koyduğumuz hafta sonu derslerimizle, sınav sistemine uygun quizler ve testler uygulayarak öğrencilerimizin tekrarlarını belirli bir program dahilinde takip ediyor ve öğrenmenin kalıcı olması için gerekli çalışmaları yapıyoruz.

Milli eğitimin yapılacak sınavlarda öğrencilerin kazanımlarına yönelik amaçlarına uygun, tüm branş öğretmenlerimiz tarafından gerekli çalışmalar yapılmakta. Biz başarının tesadüf olmadığına ve disiplinin başarının önkoşulu olduğuna inanıyoruz.

Çocuklarımızın bu süreçte başarılı olabilmeleri için Pınar Koleji olarak kurallarımızı açık ve net olarak ortaya koyduk. Siz değerli velilerimizden de öğrencilerimizin takibi konusunda bizlere destek olmanızı bekliyoruz” dedi.

Rehber Öğretmen Murat Akdağ ise sunumla, TEOG sınavının Milli Eğitim Bakanlığı’nca gerekçelerini, yapılacak sınavın içeriğini ve uygulama biçimlerini dinleyenlerle paylaştı.

Genel Koordinatör Alpoğlu, velilere TEOG sınav sistemiyle amaçlanan ilkelerden en önemlisinin okul merkezli bir eğitim sistemi olduğunu, öğrencinin başarısının tek bir sınavla değil, zamana yayılan sınavlarla ölçülebildiğini ve öğrencinin bu durumda sadece sınavın yaklaştığı dönemde değil, yıl içerisinde sürekli olarak farkındalığının azami seviyede kalması gereğini söyledi.
(ÇORUM HABER)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
25°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 30 Eylül 2020
İmsak 05:05
Güneş 06:29
Öğle 12:35
İkindi 15:53
Akşam 18:32
Yatsı 19:50

Gelişmelerden Haberdar Olun

@