Özel öğrenciler, sağlık için egzersiz yaptılar

Sağlık Bakanlığınca yürütülen “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı” kapsamında obezitenin önlenmesi, fiziksel aktivitenin öneminin vurgulanması, fiziksel aktiviteye tüm yurttaşların teşvik edilmesi ve obeziteye karşı farkındalık oluşturulması amacıyla Çorum Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Engelsiz Yaşam, Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi’nde “Sağlık İçin Egzersiz Yapıyoruz” adıyla bir etkinlik düzenlendi.

Güncel 19.12.2016, 23:23
788
Özel öğrenciler, sağlık için egzersiz yaptılar

Etkinliğine Çorum Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Programlar Kanser Şube Müdürlüğü personeli ile Engelsiz Yaşam, Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi öğrencileri katıldı.

Etkinlik, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Jimnastik Antrenörü Kader Dokgöz tarafından merkezdeki öğrencilere yaptırılan fiziksel aktivite egzersizleri ile başladı.

Daha sonra öğrencilerin isteği üzerine merkezin beden eğitimi öğretmeni ve jimnastik antrenörünün gözetiminde minderde takla atma çalışması yapıldı.

Merkezdeki öğrencilerin müzik öğretmenleri eşliğinde söyledikleri şarkıların ardından etkinlik, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün öğrencilere hediyesi olarak 2 takım bocce oyun seti, Engelsiz Yaşam, Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürü Nalan Duran’a teslim edilmesiyle sona erdi.

(Recep SERBES) 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
açık
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@