Özel öğrenciler, liseli gençlerin konuğu oldu

İşitme engelli bireylerin toplumda yaşadığı sorunlara dikkat çekerek farkındalık oluşturmak ve işaret dilini yaygınlaştırmak amacıyla hazırlanan tiyatro gösterileri, okul ziyaretleri ve sosyal deneylerden oluşan “Sessizliğin Ötesinde” adlı proje kapsamında, Çorum Özel Eğitim Meslek Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Buharaevler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti.

Güncel 20.04.2018, 21:30
986
Özel öğrenciler, liseli gençlerin konuğu oldu

Buharaevler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin Çorum Özel Eğitim Meslek Lisesi öğrencilerini işaret diliyle selamladığı ziyarette, işaret diliyle İstiklal Marşı, şarkılar ve pandomim gösterisi yapıldı.

Gerçekleştirilen programın ardından ziyarete gelen öğrencilere, Buharaevler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi gezdirilerek, okulun alanları ve bölümleri hakkında bilgi verildi.

Özel Eğitim Meslek Lisesi Müdürü Hanifi Okumuş gösterdikleri misafirperverlikten dolayı öğrencileri ve proje ekibi adına, Buharaevler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Sabriye Esen nezdinde tüm idareci, öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti. Hanifi Okumuş, gerçekleştirdikleri okul ziyaretlerinden çok faydalı sonuçlar aldıklarını, işitme engelli olmayan bireylerden ilgi ve kabul görmenin işitme engelli öğrencilerin özgüvenini artırdığını belirtti.

Buharaevler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Sabriye Esen de, kendilerini ziyarete gelen Çorum Özel Eğitim Meslek Lisesi idareci, öğretmen ve öğrencilerine teşekkür etti. Hazırlanan hediyelerin misafirlere takdim edilmesinin ardından program sona erdi.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 23 Kasım 2020
İmsak 06:00
Güneş 07:29
Öğle 12:32
İkindi 15:02
Akşam 17:24
Yatsı 18:48

Gelişmelerden Haberdar Olun

@