Özel İdare’ye 5 milyon liralık araç alındı

İl Özel İdaresine alınan ve toplam değeri 4 milyon 800 bin lira olan 22 araçtan 20 tanesi düzenlenen törenle şoförlerine teslim edildi.

Güncel 17.03.2016, 00:03 17.03.2016, 00:05
1035
Özel İdare’ye 5 milyon liralık araç alındı

İl Özel İdaresi’ne alınan 22 yeni aracın hizmete sunulması nedeniyle gerçekleştirilen tören İl Özel İdaresi’nde gerçekleştirildi.
TBMM İdare Amiri ve AK Parti Çorum Milletvekili Salim Uslu, AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Vali Yardımcısı Adem Saçan, İl Genel Meclisi Başkanı Halil İbrahim Kaya, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ömer Arslan, İl Genel Meclisi üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.
Törende açış konuşmasını yapan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ömer Arslan, 22 aracın alım işlerinin tamamlandığını bu araçlardan 20 tanesinin teslim alındığını 2 tanesinin ise daha sonra teslim alınacağını kaydetti. Araçların maliyetinin 4 milyon 800 bin liraya ulaştığına dikkat çeken Arslan, 4 çöp toplama aracının, milletvekillerinin de takibi ile İller Bankası’ndan hibe edildiğini ve maliyetinin 700 bin lirayı bulduğunu kaydetti. Bu araçları köylerde çöp toplanması için ilçe belediyelerine vereceklerini kaydeden Arslan diğer araçların da özel idarenin hizmetlerini artıracağını söyledi.
İl Genel Meclisi Başkanı Halil İbrahim Kaya da konuşmasında, araç teslim töreninin bir hizmetin başlangıcı olduğunu söyledi. Çorum yararına ne iş olursa o kararı almaya hazır olduklarını vurguladı. Özel idarenin hedefini %95 oranında tamamladığını belirten Kaya, Özel İdare çalışanlarına teşekkür etti.
2005 yılının bir milat olduğunu söyleyen Vali Yardımcısı Adem Saçan, KÖYDES’in kuruluşu ile birlikte köylere hizmet gitmeye başladığını dile getirdi. Özel idare çalışanlarının isimsiz kahramanlar olduğunu belirten Saçan, sıcak soğuk demeden çalışanların hizmet götürmeye devam ettiğini vurguladı.
Ülkenin zor bir süreçten geçtiğini belirten AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan ise konuşmasında terörü toplum olarak lanetlediklerini ifade etti. Birlik ve beraberlik çağrısı yapan Ceylan, sonuna kadar terörle mücadele edileceğini dile getirdi.
Törende son olarak AK Parti Çorum Milletvekili Salim Uslu konuştu, Uslu 2016’da 409 proje ile 47.8 milyon liralık yatırımla köylere yeni hizmet sunacaklarını vurguladı.
Terörden korkmadıklarını ve morallerin bozulmasına izin vermeyeceklerini söyleyen Uslu, terörden korkup gündelik işlerden vazgeçmeyeceklerini anlattı. Gidenin geri gelmediğini, acının büyük olduğunu belirten Uslu, teröre fırsat vermeyeceklerini Türkiye’yi mecalsiz bırakılmasına izin verilmeyeceğini anlattı. Uslu, konulan bombaların, alınan canların hesabının sorulacağını vurguladı.
Konuşmaların ardından törene katılan protokol üyeleri tarafından araçların anahtarları şoförlerine teslim edildi.


(Erkan BAYATLI)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
28°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 11 Ağustos 2020
İmsak 04:02
Güneş 05:40
Öğle 12:50
İkindi 16:41
Akşam 19:51
Yatsı 21:22

Gelişmelerden Haberdar Olun

@