“Özel Hastane kalitesini tescilledi”

Çorum Özel Hastanesi, Sağlık Bakanlığı tarafından her yıl düzenli olarak Türkiye genelinde yapılan Sağlıkta Kalite Standartları (SKS) değerlendirmesinde 100 üzerinden 92.19 puan aldı.

“Özel Hastane kalitesini tescilledi”

Çorum Özel Hastanesi, Sağlık Bakanlığı tarafından her yıl düzenli olarak Türkiye genelinde yapılan Sağlıkta Kalite Standartları (SKS) değerlendirmesinde 100 üzerinden 92.19 puan aldı.

09 Kasım 2017 Perşembe 01:39
“Özel Hastane kalitesini tescilledi”

Çorum Özel Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Gökhan Bilgili, her yıl kalitesini bir adım daha ileri taşıma amacıyla çalışmalarını yürüten Çorum Özel Hastanesi’nin Türkiye’deki özel hastaneler arasındaki başarısını da aldığı puanla ispatladığını söyledi.

Bilgili’nin verdiği bilgiye göre, Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan değerlendirmede kalite yönetimi, tesis yönetimi, risk yönetimi, güvenli raporlama, eğitim yönetimi, hasta deneyimi, sağlıklı çalışma yaşamı, hasta bakımı, ilaç yönetimi, radyasyon güvenliği, acil servis, ameliyathane, yoğun bakım üniteleri, yenidoğan yoğun bakım ünitesi, doğumhane, mikrobiyoloji laboratuvarı, otelcilik hizmetleri, sterilizasyon hizmetleri, enfeksiyonların önlenmesi, malzeme ve cihaz yönetimi, tıbbi kayıt ve arşiv hizmetleri, bilgi ve doküman yönetimi, göstergelerinin izlenmesi, bölüm bazlı ve klinik göstergelerin analizi gibi süreçler göz önünde bulunduruldu.

Sağlıkta kalite çalışmalarının son derece önemsediklerini belirterek, 92.19 puan ile Türkiye genelindeki özel hastaneler arasında da yüksek puan alan hastanelerden biri olduklarını kaydeden Başhekim Bilgili, “Bu bizi hastane olarak gururlandırmıştır; ancak asıl önemli olan hastanemizden hizmet alan hasta, hasta yakını ve çalışanlarımızın güvenliği ve memnuniyetidir. 350 kişilik ekibimiz ile çok çalıştık. Asıl başarı ise zaman, emek ve sürekli çalışmayı gerektiren ve bu sınavdan başarı ile çıkan Çorum Özel Hastanesi çalışanlarınındır. Bu puanı almamızda emeği geçen, çalışanlarımıza özellikle hastanemiz kalite birimine, şehrimizde kalite çıtasının yükselmesini sağlayan ve kaliteyi son derece önemseyen hastane yönetimimize ve bu süreçte bizi yalnız bırakmayan ve desteğini esirgemeyen Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Ahmet Ahlatcı’ya teşekkür ediyorum" dedi.

Başarının ekip işi olduğunu belirterek, emeği geçenleri tebrik eden Bilgili, “Hastane bir binadan veya tıbbi cihazlardan ibaret değildir. Bu hizmet alanında ciddi anlamda bir koordinasyon, altyapı ve ekip vardır. Eğer bir yerde başarı varsa mutlaka arka planında ekip vardır. Başarı ekip işidir. Bizler de ekip olarak bu başarıyı sağlamış bulunmaktayız. Göstermiş oldukları özverili, fedakâr çalışmalarından dolayı bütün ekibime teşekkür ediyorum. Çorum, sanayi yönünden gelişmiş ve yeni yapılan yatırımları ile ön plana çıkmış bir şehir. Çorum’un sağlık sektöründe de başarılarını, sağlıkta yaptığı önemli yatırımları ön plana çıkarabilirsek ne mutlu bizlere. Biz sadece Çorum değil, bölgenin geneline hitap eden bir hastaneyiz. Halkımıza hak ettiği kaliteli sağlık hizmetini sunmak için gayretle çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

(Haber Merkezi)