“Özel halk otobüsçülerinin mağduriyetleri giderilmeli”

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Türkiye genelinde 28 bin özel halk otobüsçüsü bulunduğunu belirterek, “Sosyal devlet, emeklisine, duluna, gazisine ve şehit yakınlarına kol-kanat gerer. Ama, esnafın zararına da sebep olmaz. 65 yaş ve üzeri yolcu taşıma için hazırlanan yönetmelik bir an önce çıkarılmalı” dedi.

Güncel 26.10.2015, 22:54 26.10.2015, 22:55
452
“Özel halk otobüsçülerinin mağduriyetleri giderilmeli”
Türkiye genelinde bulunan 28 bin Özel Halk Otobüsçülerinin, 65 yaş ve üzeri yolcuların taşınmasından doğan ödemenin yapılması için yönetmeliğin hazırlanmasını beklediklerini belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “ 7 Nisan 2015 tarihinde yayımlanan Kanunla Özel Halk Otobüslerinin ücretsiz taşıdığı 65 yaş ve üzeri yolcular için yapılacak ödemelerin usul ve esaslarının belirleneceği yönetmeliğin, bir an önce yayımlanarak, özel halk otobüsçülerinin mağduriyetleri giderilmelidir” dedi.

“EV GEÇİNDİRİYORUZ, ZARAR ETMEDEN TAŞIYALIM”
Sosyal devletin emeklisine, duluna, gazisine ve şehit yakınlarına kol kanat gereceğini söyleyen Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Yapılan hizmet doğrudur. Dünyada sosyal devletler, emeklisini, dulunu, şehit yakınını, gazisini, yaşlısını ve öğrencisini korur. Ama bu korumayı bir başkasına yaptırmaz, bunu devletin kendisi yapar. Devlet vergiyi bu hizmetleri yapmak için alır. Bizler vergi veriyoruz, ev geçindiriyoruz. Sürdürülebilir bir faaliyet için sürdürülebilir bir gelir olmazsa bu iş yürümez. Şimdi otobüs başına 600 Türk Lirası verileceği belirtiliyor. Bize bugüne kadar resmi yazı veya belge gelmedi. 600 Türk Lirası neye göre hesaplandı bilmiyoruz. Yetkililerimizden beklentimiz, bize zarar ettirmeyecek bir ücret belirlenerek ihtiyacı olan vatandaşlarımızı taşımaya devam edebilelim. Böylece sosyal devlet ilkeleri hepimiz için yerini bulmuş olur” diye konuştu.
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
20°
az bulutlu
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@