Özdemir ve Koca, Vakıf yönetimine seçildi

Çorum Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti’ne mahalle ve köy muhtarları arasından iki yeni üye için yapılan seçimler sonucunda Ulukavak Mahallesi Muhtarı Hanefi Özdemir ile Küçük Gülücek Köyü Muhtarı Hacı Koca, Vakıf yönetimine girdiler.

Güncel 31.12.2014, 22:21 31.12.2014, 17:23
986
Özdemir ve Koca, Vakıf yönetimine seçildi
Çorum Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti’ne mahalle ve köy muhtarları arasından iki yeni üye için seçim yapıldı.
Çorum Anadolu Meslekî ve Teknik Lisesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen seçime Vali Yardımcısı Adem Saçan ile mahalle ve köy muhtarları katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklâl Marşı’nın okunmasının ardından Divan Kurulu, Vali Yardımcısı Adem Saçan’ın başkanlığında Buharaevler Mahallesi Muhtarı Abdulkadir Erdoğan, Cerit Köyü Muhtarı Sıddık Biçer, Hamamlıçay Köyü Muhtarı Bekir Söylemez ve Evciyenikışla Köyü Muhtarı Abidin Gündoğar’dan oluştu.
Vali Yardımcısı Saçan, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın Turgut Özal Hükûmeti tarafından kurulduğunu hatırlatarak, “30 yıldır fakir-fukaraya destek olan bu Vakıf, Türkiye’de şaibeden uzak kalan yegâne kurumlardan biri olmuştur.” dedi.
Daha sonra Vakfın Mütevelli Heyeti’nde görev almak üzere iki yeni üyenin belirlenmesi için seçim yapıldı. Açık oylama usulüyle gerçekleştirilen seçimlerde ilk olarak mahalle muhtarları arasından tek aday olarak çıkan Ulukavak Mahallesi Muhtarı Hanefi Özdemir, 22 mahalle muhtarının oy birliği ile Vakıf Mütevelli Heyeti’ne seçildi.
Ardından Vakıf Mütevelli Heyeti için köy muhtarları arasından yapılacak seçime geçildi. Bu bölümde 139 oy alan Küçük Gülücek Köyü Muhtarı Hacı Koca, 7 oyda kalan diğer aday Büğdüz Köyü Muhtarı Emin Yandım’ı geride bırakarak, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti’ne seçilmiş oldu.
Dünkü seçimlerden önce ayrıca Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Alt Yapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Şube Müdürü Mustafa Bayrak tarafından muhtarlara “Kentsel Dönüşüm” konulu bir sunum yapıldı.(Recep SERBES)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
16°
açık
banner303
Namaz Vakti 27 Eylül 2020
İmsak 05:01
Güneş 06:25
Öğle 12:37
İkindi 15:58
Akşam 18:38
Yatsı 19:57

Gelişmelerden Haberdar Olun

@