Özbay: “Hizmetimiz mükellef odaklı”

Mükelleflerin vergi konusunda bilinçlenmesi, duyarlı hale getirilmesi, toplumda vergi bilincinin oluşturulması, Maliye Teşkilatı ile mükellef arasında kaynaşmanın sağlanması amacıyla Vergi Haftası’nın kutlandığını anlatan Özbay, verginin toplumun en önemli unsuru olduğunu kaydetti.

Güncel 25.02.2014, 00:30 25.02.2014, 00:31
760
Özbay: “Hizmetimiz mükellef odaklı”
Defterdar İhsan Özbay, Çorum Defterdarlığı olarak mükelleflere her zaman en kaliteli hizmet sunma çabasında olduklarını belirterek, Vergi Haftası’nı ise hizmetlerin taçlandırılması olarak değerlendirdiklerini söyledi.

Defterdar Özbay, makamında bir basın toplantısı düzenleyerek, Vergi Haftası’nın tarihçesi, amaçları, hafta boyunca yapılacak etkinlikler hakkında bilgi verdi.

Beraberinde; Defterdar Yardımcısı Mehmet Tural, Gelir Müdürü Nazlı Keleş ve Vergi Dairesi Müdürü Zeki Çevik ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Defterdar Özbay, 25. Vergi Haftası kutlama programı hakkında bilgi verdi. Hizmetlerini vatandaşlara daha iyi anlatabilme, daha fazla vergi toplayıp ülke ekonomisine katkı sağlama ve vatandaşları refaha kavuşturma amacı güttüklerini belirten İl Defterdarı Özbay, “Biz vergi mükelleflerimize en kaliteli hizmeti sunma çabasını gösterirken diğer taraftan çalışanlarımızın, muhasebe camiasının tüm sorunlarıyla yakından ilgilenmekteyiz. Vergi haftaları sadece yılda bir hafta vergi mükelleflerinin hatırlanması değildir. Mükelleflerimize bir yıl boyunca sunduğumuz hizmetlerin taçlandırıldığı haftadır. Biz her zaman mükelleflerimizin hizmetinde ve emrindeyiz. Bu amaçla Çorum Defterdarlığı olarak Mükelleflerimize her zaman en kaliteli hizmet sunma çabasındayız” diyerek Vergi Haftası’nın vergi mükellefleri, muhasebe camiası, çalışanlar ve tüm Çorum halkına hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.
(Taner ŞİMŞEK)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
13°
sağanak
banner133
Namaz Vakti 02 Haziran 2020
İmsak 03:11
Güneş 05:05
Öğle 12:43
İkindi 16:41
Akşam 20:11
Yatsı 21:57
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@