Ozan Arif vefat etti

“Ozan Arif” adıyla bilinen Arif Şirin, Samsun'da 70 yaşında yaşamını yitirdi.

Ozan Arif vefat etti

“Ozan Arif” adıyla bilinen Arif Şirin, Samsun'da 70 yaşında yaşamını yitirdi.

13 Şubat 2019 Çarşamba 18:45
Ozan Arif vefat etti

Ülkücü camiada Mustafa Yıldızdoğan, Ahmet Şafak, Ali Kınık ve Atilla Yılmaz ile birlikte en bilinen simalardan olan Ozan Arif bir süredir tedavi gördüğü Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde sabaha karşı saat 04.50'de hayatını kaybetti. Ozan Arif'in uzun süredir gırtlak kanserine karşı yaşam savaşı veriyordu.

OZAN ARİF KİMDİR?

Giresun'un Alucra ilçesine bağlı şimdiki ismi ile Yükselen olan köyde 10 Haziran 1949'da doğdu. Babasının memuriyeti dolayısıyla, ilk ve ortaokulu Samsun'da bitirdi. 1970'de başladığı öğretmenlik mesleğinde Samsun'un Devgeriş köyünde beş yıl öğretmenlik, dört yıl ise okul müdürlüğü görevi olmak üzere üzere dokuz yıl hizmet verdi. 24 Eylül 1980 ve 5 Kasım 1991 tarihleri arasında Almanya'da yaşadı. Özellikle milliyetçi kesimin son derece beğendiği sanatçılardandı. Türkülerinde Türk milliyetçiliği vurgusunu açıkça belirten ülkücü bir ozandı.

Ozan Arif, MHP'de muhalif lider adayları ve bazı vekillerle benzer bir konum alarak referandumda ‘Hayır’ deme çağrısında bulunmuştu. Ozan Arif, bir şiiri dolayısıyla MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davada 6 bin 80 lira adli para cezasına çarptırılmıştı.

(İHA)