Otopark paralı hale getirilince AHL civarının trafiği felç oldu

AHL Park Alışveriş ve Eğlence Merkezi’nin önündeki Çarşamba Pazarı’nın kurulduğu alan, pazarın kurulduğu gün dışında, diğer günler ücretsiz açık otopark olarak kullanılıyordu. AHL Park’ın iki katlı; toplam 1.500 araçlık “ücretsiz” kapalı otoparkı bulunuyor, ama, kapalı otoparka girmek istemeyen yurttaşlar, araçlarını bu açık alana park ediyorlardı.

Güncel 14.06.2020, 21:50 15.06.2020, 13:03
8530

Belediye, bu alanı paralı otopark olarak işletmeye başlayınca, park için para vermek istemeyenler, araçlarını AHL Park çevresindeki yollara, boşluklara park etmeye başladılar. Bunun sonucunda bölgenin trafiği tam bir keşmekeş halini aldı. Çevre, rastgele park edilmiş araçlarla doldu.

Cumartesi günü bu haberi oluştururken, Belediye’nin paralı otoparkında bir-iki çocuğun bisiklet sürdüğünü, park edilmiş araç sayısının da bir-ikiyi geçmediğini gözlemledik. Çevre sakinleri, bu alanda birkaç araçtan başka park edilen araca rastlamadıklarını, bu araçların da belki görevlilerin araçları olduğunu, zaman zaman da çocukların boş alanda top oynadığına tanık olduklarını ifade ettiler.

Görünen o ki, Belediye’nin bu alanı paralı otopark olarak işletme kararı, doğru ve anlamlı olmadı. AHL Park’ın, personeli ve müşterileri için zaten yeteri kadar kapalı otoparkı var. Dışarıya park etmeyi tercih edenleri paralı otoparka zorlamanın ise sonuç vermediği ortada. Hatta, bu koşullarda Belediye’nin, otopark görevlisinin maaşını ve masraflarını çıkaramayacağı da ortada. Sadece vatandaşa eziyet edilmiş oluyor, o kadar.

(Yusuf ÇINAR)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı bulutlu
banner303
Namaz Vakti 21 Ocak 2021
İmsak 06:23
Güneş 07:52
Öğle 12:56
İkindi 15:28
Akşam 17:51
Yatsı 19:14

Gelişmelerden Haberdar Olun

@