Otizmli ve engelli bireylerle doğru iletişim kurmayı anlattı

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Çorum Öğrenim Birimi tarafından Engelliler Haftası dolayısıyla “Otizmli ve Engelli Bireylerle Doğru İletişim” konulu bir seminer düzenlendi.

Güncel 12.05.2018, 01:33
437
Otizmli ve engelli bireylerle doğru iletişim kurmayı anlattı

Engelsiz bir Çorum oluşumunda kurum ve kuruluşların bilinçlendirilmesi amacıyla Çorum Otizm Gönüllüleri Derneği, Çorum Hitit Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Çorum Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Gülenyüz Elele Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, ve İlk Arzum Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işbirliğiyle düzenlenen seminere, Engelli Aile ve Toplum İletişim Uzmanı aynı zamanda Engelli Eğitim Danışmanı Adem Kuyumcu konuşmacı olarak katıldı.

Turgut Özal Konferans Salonu’nda dün gerçekleştirilen etkinliği, İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı İbrahim Yıldız ve paydaş kuruluşların temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda kişi izledi.

Bir gözünde görme eksikliği bulunan Adem Kuyumcu, bunun yanı sıra ağabeyinin süreğen engellilik durumu olan epilepsi (sara) nöbetleri yaşadığını ve asperger seviyesinde otizmi bulunduğunu, öte yandan babasının da 2002 yılında felç geçirerek mimari çevrede erişilebilirlik sıkıntısı yaşadığını belirterek, edindiği yaşam tecrübelerini katılımcılarla paylaştı.

Ağabeyi ve yengesini 2001 yılında trafik kazasında kaybetmesi üzerine otizmli yeğeniyle yaşadığını dile getiren Adem Kuyumcu, katılımcılara, otizmli ve engelli bireylerle doğru iletişim kurmanın yollarını aktardı.

(Recep SERBES)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 27 Kasım 2020
İmsak 06:04
Güneş 07:33
Öğle 12:33
İkindi 15:00
Akşam 17:22
Yatsı 18:46

Gelişmelerden Haberdar Olun

@