Otelcilik Lisesi’ne “kalite” incelemesi

Çorum Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi kalite uygulamaları AB uzmanlarınca değerlendirildi.

Güncel 15.03.2014, 01:55 15.03.2014, 01:56
697
Otelcilik Lisesi’ne “kalite” incelemesi

Çorum Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi kalite uygulamaları AB uzmanlarınca değerlendirildi.

METEK Projesi Kalite Güvence Kilit Uzmanı Genevieve Mecabe, Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nde yaptığı değerlendirmede kalite göstergelerine uyumlu olarak düzenlenen Türkiye Ulusal Mesleki ve Teknik Eğitim Kalite Güvence Sistemi uyum çalışmalarında lisenin pilot okul olarak seçildiğini hatırlattı.

Mecabe, “Türkiye Ulusal Kalite Yönetim Standartları Referans ve Rehber Kılavuzunun hazırlanmasında oluşturulan komisyon içerisinde Okulunuz Müdürü Nizamettin Arslan’da bulunmuştur. Bu nedenle pilot okullar içerisinde okulun en üst yerlerde olması gerektiğine inanıyorum. Her hangi bir kurumun yerini görebilmek için kalite güvence standartlarına bakmak yeterlidir. Okulda yapmış olduğumuz incelemelerde kalite yönünden okulunuzun ulusal standartlar üzerinde bir okul olduğunu tespit etmiş bulunuyoruz. Kalite sistemi ve buna ilişkin canlı göstergeler ile kanıt dökümanlar bize göstermiştir ki 2012 yılından itibaren Türkiye’de ziyaret ettiğimiz ve değerlendirdiğimiz okullar içerisinde okulunuzun en iyi bir örnek olduğunu rahatlıkla ifade etmek istiyorum. Liderleri iyi olan okullar çok hızlı ilerliyor. Bu okul bunu gerçekleştirmiş” dedi.

Okul Müdürü Nizamettin Arslan ise METEK Projesi kapsamında AB Standartlarına uygun oluşturulan Kalite Güvence Sisteminin "Kalite Güvence Standartları Referans ve Rehber Kılavuzu" nun hazırlanma komisyonlarında bulunduğunu ifade ederek Bakanlıkça görevlendirilerek İsveç ve Danimarka’ya gittiğini hatırlattı.

Bu ülkelerdeki kalite çalışmalarını yerinde inceleme fırsatı bulduğunu ve aynı standartları okullarında uygulamaya gayret gösterdiklerini anlatan Arslan, çalışmalarının takdir edilmesinden gurur duyduğunu, bir sonraki ön değerlendirme çalışmalarından da başarıyla çıkacaklarına inandığını bildirdi.
(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 28 Kasım 2020
İmsak 06:05
Güneş 07:34
Öğle 12:33
İkindi 15:00
Akşam 17:22
Yatsı 18:46

Gelişmelerden Haberdar Olun

@