OSMİAD’dan birlik çağrısı

Osmancık İş Adamları Derneği (OSMİAD) Başkanı Fatih Ergün, ülkenin 2013 yılından beri başına gelenlere bakıldığında ekonomik kaybın çok büyük olduğunu ifade etti. Bu süreçte hükümetin bazı fonları ve rezervleri kullanmak durumunda kaldığını ifade eden Ergün, dünyaya yön veren bir millet olarak yaşamanın arzusu içerisindeysek artık dış fonla, falan filanla değil, tüketiminden fazla üreten ülke durumunda olup dünyayı döndüren, cari fazlalar verip bunlarla mazlumlara umut olan ülke olma zorunluğu bulunduğunu ifade etti.

Güncel 20.04.2020, 19:16
187
OSMİAD’dan birlik çağrısı

Koronavirüsün Çin’de başlayıp yayılması ile birlikte üretmeyen Avrupa’nın kan ağlar hale geldiğini söyleyen Ergün, “Paraları var, fonları var; ağızlarına takmaya maske, hayat kurtaracak doktora tulum, ölülerini koymaya torbaları yok. Sağlık sistemleri çöktü, insanlar evinde ölüyor. Bakım evleri ve sığınakları morg yapıp ceset saklıyorlar, 1 TL maliyeti olan maskeleri ülkeler bir birinden çalıyor… Avrupa; insanlara eve girin diyor, çalışmayın diyor, tedarik zincirini bozuyor. Bu arada Türkiye kendi tedbirlerin alırken olan biteni ibretle izliyor ve Bilim Kurulu tavsiye kararlarını siyasi irade, tedarik zincirini bozmadan mümkün olduğunca uyguluyor.

Birileri icraat yapar, birileri eksik taraflarını anlatır. Ama buradaki durum bu değil. Şu an ülkemiz birçok alanda devrim yapsa da yukarıda saydığım onca ihanetin ekonomiye verdiği büyük hasardan ötürü hükümet diğer dünya ülkelerinin yaptığı gibi büyük fonlar geliştiremedi. Ama şartlara göre karınca kararınca, Türkiye’nin gücü doğrultusunda şirketleri ve çalışanları korumak adına onlarca tedbir aldı. Gücü doğrultusunda fonları devreye koydu ve koymaya devam ediyor. Alınan birçok kararı dikkatlice takip ettiğimizde ‘önce insan ilkesiyle’ alındığını zaten çok belirgin görüyoruz. Önce tüm vatandaşlarına, sonra da yardım isteyen birçok ülkeye el uzattı. Asıl dert; burayı kaşımak, hasarlı yere daha çok hasar verip bunlar batırdı noktasında hafıza oluşturmak.

Dostlarım; siyasi görüşümüz ne olursa olsun bu oyunlara gelmeyelim. Devletimize, hükümetimize, bugünlerde her zamankinden daha çok sahip çıkmalıyız. Bakınız; sağlıkta nereden nereye gelmişiz... Dünya gıpta ile bakıyor! Zorluklar yaşayacağız belki, birçoğumuz işimizi kaybedeceğiz ama inanın geçecek. Kısa zamanda telafi edeceğiz, tekrar güzel günler göreceğiz” dedi. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
18°
parçalı bulutlu
banner303
Namaz Vakti 20 Ekim 2020
İmsak 05:26
Güneş 06:50
Öğle 12:30
İkindi 15:30
Akşam 18:00
Yatsı 19:19

Gelişmelerden Haberdar Olun

@