Osmancık Devlet Hastanesi inşaatı bitim aşamasına geldi

Sağlık Bakanlığı tarafından Çorum’un Osmancık İlçesi’nde yapımına başlanan 100 yataklı devlet hastanesi teslim aşamasına geldi.

Osmancık Devlet Hastanesi inşaatı bitim aşamasına geldi

Sağlık Bakanlığı tarafından Çorum’un Osmancık İlçesi’nde yapımına başlanan 100 yataklı devlet hastanesi teslim aşamasına geldi.

20 Aralık 2013 Cuma 14:30
Osmancık Devlet Hastanesi inşaatı bitim aşamasına geldi

2012 yılının Mayıs ayında temeli atılan hastanenin bugüne kadar yaklaşık yüzde 95’i tamamlanırken, hastane inşaatının 2014 yılı Ocak ayında iç ve dış mekanlardaki birkaç küçük eksikliklerin tamamlanarak teslim edilmesi planlanıyor.
Yer tesliminin ardından İnşaatına başlanmasından sonra 1,5 yıl gibi kısa zamanda yüzde 95’lik kısmı tamamlanarak bitim aşamasına gelen Osmancık devlet hastanesi iç donanımı ile birlikte yaklaşık olarak 18 milyon TL'ye mal olacağı bildirildi.
Bitim aşamasına gelen yeni Osmancık Devlet Hastanesi binasının geçici teslim için gelen Toki yetkililerini Hastane Başhekim Yüksel Yücel ve Hastane Müdürü Atilla Çağlar tarfından karşıladılar. Yüklenici firma tarafından binanın geçici teslim aşamasında Toki yetkilileri ile binayı birlikte gezen Başhekim Yüksel Yücel, “Toki yetkilileri geçici teslim için geldiler. Biz de hastane müdürümüz ile birlikte kendilerine refakat ederek bilgi alış verişinde bulunuyoruz. Geçici teslim aşamasında tespit edilen eksikliklerin tamamlanmasının ardından sağlık bakanlığına teslim edilerek hizmete girecek. Yeni hastanemiz kalite olarak en üst düzeyde hemşerilerimize hizmet verecek. Hastanenin hizmete girmesiyle birlikte 5 yıldızlı otel konforunda sağlık hizmeti verilmeye başlanacak” dedi.
15 bin 816 metrekarelik alan üzerine 7 blok olarak inşa edilen 100 yataklı Osmancık Devlet Hastanesi, 5 bin 117 metrekare kullanım alanına sahip olacak. Hastane 4 ameliyathane, 11 kişi kapasiteli diyaliz odası, 11 kişi kapasiteli yoğun bakım ünitesi, 18 poliklinik, 286 metrekare sığınak ve 108 araçlık otopark alanına sahip olacak.
Yüklenici firma teknik elamanlarından alınan bilgiye göre, teknik olarak ileri seviyede olan yeni hastane binasının olası bir yangın anında tahliye süresince duman önleyici pozitif basınç sistemi, Kalorifer sisteminden, havalandırma sistemine kadar tam otomatik cihazlar ile kumanda edilebilecek bir otomasyon sisteminin bulunduğu bildirildi. (İHA)

Son Güncelleme: 20.12.2013 14:31