Osmancık DED’de, Abdurrahim Karakoç anıldı

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Osmancık Şubesi, şair ve yazar Abdurrahim Karakoç’u andı. Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Osmancık Şubesi Çok Amaçlı Salonu’nda gerçekleşen programı Dr. Oğuz Karakuş sundu.

Güncel 13.12.2016, 23:11
575
Osmancık DED’de, Abdurrahim Karakoç anıldı

Programda mücadelesini, "ölürsem şehit, kalırsam gazi" anlayışıyla veren bir milleti yolundan döndürecek bir silahın daha icat edilmediğini belirten Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Osmancık Şubesi Başkanı Kazım Sekili, terörün, her türlü değeri ve ahlakı çiğneyen yüzünün en çirkin haline, İstanbul'da, bir kez daha şahit olunduğunu ifade etti.

Abdurrahim Karakoç’un kültür ve gönül dünyasında silinmez izler bıraktığını belirten Sekili, Karakoç’un şiirleriyle ve fikirleriyle insanlar arasında yaşamaya devam edecek müstesna edebiyatçılardan biri olduğunu vurguladı.

Dr. Oğuz Karakuş’un da Abdurrahim Karakoç’un keskin bir siyasî taraftarlığının olmadığını anlatarak, kendisine düşman ideolojilerin kol gezdiği dönemde mukaddesata sahip çıkan siyasî grupları şiir ve yazılarıyla desteklediğini, yanlışlarını da açıktan söyleyip eleştirdiğini anlattı. Karakoç’un vefatına kadar hiçbir siyasî iktidarın emrine girmediğini, sivil fikrî ve edebî kuruluşlara da bağnazca bağlılığının bulunmadığını belirten Karakuş, “Kuruluşların ve hiziplerin üstünde kalmaya çalışan ve mukaddesatçı herkesin, üzerinde ittifak ettiği ve sevdiği bir şairdi” dedi.  Karakuş daha sonra Abdurrahim Karakoç’un şiirlerinden örnekler verdi.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
10°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 23 Eylül 2020
İmsak 04:57
Güneş 06:22
Öğle 12:38
İkindi 16:02
Akşam 18:43
Yatsı 20:02

Gelişmelerden Haberdar Olun

@