Ortak derslerin değerlendirme toplantısı yapıldı

Hitit Üniversitesi Rektörlüğü’nden yapılan açıklamada, Hitit Üniversitesi Ortak Dersler Koordinatörlüğü bünyesinde koordinasyonu sağlanan Türk Dili, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Yabancı Dil, Temel Bilgisayar Teknolojileri Kullanımı ve Matematik derslerinin dağılımı ve başarı durumlarının ele alındığı, başarı oranının artırılmasına yönelik çalışmalara yönelik bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirildiği belirtildi. Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan’ın başkanlığında yapılan toplantıya rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Bıyık, Ortak Dersler Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Bakan ile ders koordinatörleri ve Öğrenci İşleri Dairesi Başkanı katıldı.

Güncel 16.03.2019, 10:12
245
Ortak derslerin değerlendirme toplantısı yapıldı

Önlisans ve lisans düzeyindeki programların müfredatlarında 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunun 5/i maddesi gereğince yer alması gereken Türk Dili ile Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi dersleri uzaktan eğitim ve örgün olarak iki türde öğrencilerin tercihine sunulması, öğrencilerin zamandan ve mekândan bağımsız olarak bu dersleri kendi bilgisayarından veya telefonundan takip edebilmesinin sağlandığının belirtildiği açıklamada, aynı zamanda da derslik kullanımı konusunda da verimliliğin artırıldığı vurgulandı.

Toplantıda söz alan ders koordinatörleri, söz konusu derslerin tamamına yakınının Üniversite bünyesindeki öğretim elemanları tarafından verildiğini ve bilgisayar laboratuvarlarının çağın gerektirdiği modern teknolojik bilgisayarlar ile yeniden güncel hale dönüştürüldüğünü belirterek desteklerinden dolayı Rektör Prof.Dr. reha Metin Alkan’a teşekkür ettiklerini ifade etti.

Rektör Prof. Dr. Alkan da elde edilen başarıların ve gelinen bu seviyenin el birliği ile hep birlikte ortak çalışmaların ürünü olduğunu belirterek başarılı çalışmalarından dolayı büyük bir özveri ile çalışan ve emeği geçen herkese içtenlikle teşekkür etti.(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
hafif yağmur
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@