11 Şubat 2014 Salı 22:15
“Organik ve katkısız süt ürünlerine yoğun talep”
Çorum’da ve Türkiye’de bir ilk olan sistem sayesinde vatandaşlar katkısız bir şekilde hazırlanan yoğurt ve tereyağını tüketme imkanına sahip olacak.

Kartanesi; günlük süt, yoğurt, tereyağı, köy yumurtası ve Şapinuvo marka Çorum balı alanında faaliyet gösterecek.

Çorum’da Yunus Emre İşmerkezi’nde irtibat bürosu, Organize Sanayi Bölgesi’nde de fabrikası bulunan Kartanesi firmasının sahibi Tuğrul Şahinci ile Koordinasyon Müdürü Eda Hazineci, yaptıkları faaliyetler hakkında bilgi verdi.

TÜRKİYE’DE VE ÇORUM’DA BİR İLK

Tuğrul Şahinci, kısa bir süre önce Çorum’da faaliyete başladıklarını, önümüzdeki günlerde de Ordu, Ankara, Kırıkkale, Amasya, Tokat, Samsun, Giresun ve Trabzon’da şube açacaklarını, zaman içerisinde de ülke geneline açılacaklarını belirterek, şu anda Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdiklerini söyledi.

Çorum’un tüm mahallelerine ürünleri servis ettiklerini duyuran Şahinci, önümüzdeki günlerde diğer illere de bayilik vereceklerini açıkladı.

Şahinci, sütleri Çorum’da bulunan süt birliklerinden aldıklarını, Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan fabrikada ise hiçbir işlem görmeden, katkı maddesi ilave etmeden, doğal ortamda yoğurt ve tereyağı ürettiklerini vurguladı.

“GÜVEÇ KAPTA YOĞURT EVİNİZE KADAR GELECEK”

Koordinasyon Müdürü Eda Hazineci ise güveç kapta katkısız ve doğal olarak hazırlanmış yoğurt, tereyağı, günlük taze süt, organik bal ve köy yumurtası alanında faaliyet göstereceklerini anlatarak, bu ürünleri abone sistemi ile müşterinin evine ya da işlerine kadar götüreceklerini bildirdi.

Şu anda yoğurt dağıtımlarının başladığını, önümüzdeki günlerde tereyağı siparişleri de alacaklarını ifade eden Eda Hazineci, cam şişede günlük taze süt satışı da yapacaklarını, ayrıca Çorum Bal Üreticileri Birliği tarafından tamamen organik bir şekilde üretilmiş Şapinuva marka Çorum balını da isteyen müşterilere pazarlayacaklarını kaydetti. Hazineci, önümüzdeki Nisan ayında ise köy yumurtası satışlarının başlayacağını sözlerine ekledi.

“HİÇBİR KATKI MADDESİ YOK”

Eda Hazineci, marketlerde bulunan yoğurtların, sütlerin raf ömrünün uzatılması için birtakım katkı maddeleri ilave edilebileceğini, bunun da sağlık açısından uygun olmadığını dile getirerek, süt, yoğurt ve tereyağı gibi ürünlerin doğal haliyle tüketilmesinin şart olduğunu söyledi. Köylerden gelen sütlerin de hijyenik olmasının büyük önem taşıdığına değinen Hazineci, sağım tekniğinin son derece profesyonelce yapılması gerektiğinin altını çizdi.

Kartanesi firması olarak halkın sağlığını düşünerek böyle bir çalışmayı başlattıklarını bildiren Hazineci, doğal ve katkısız, hijyenik olarak hazırlanmış ürünlerle Çorum ve bölge halkına hizmet vereceklerini söyledi.

Hazineci, “Bizim ürünlerimizden yoğurdun ömrü bir haftalıktır. Sütlerimiz ise günlüktür. Katkı maddesi kullanarak ürünlerimizin raf ömrünü uzatmıyoruz. Önceliğimiz sağlıktır. Kaktı maddesi kullanıldığında süt sütlükten, yoğurt yoğurtluktan çıkıyor” diye konuştu.

Hazineci, doğal süt ve süt ürünlerinin Çorum’da yoğun bir şekilde tüketildiğini de sözlerine ekledi.
(ÇORUM HABER)
Son Güncelleme: 11.02.2014 22:16