Onkoloji Tanı ve Tedavi Merkezi için bağış toplanacak

Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesinde kamu kurum ve kuruluşları ile hayırseverlerin destekleri ile yapılması planlanan Onkoloji Tanı ve Tedavi Merkezi için şartlı bağış kabul edilmesi amacıyla İl Özel İdaresine yetki verildi.

Güncel 04.09.2020, 21:45
655
Onkoloji Tanı ve Tedavi Merkezi için bağış toplanacak

Konu hakkında bilgi veren İl Genel Meclisi Başkanı Osman Günay, sağlık bakanlığına direkt bağışların yasak olması nedeniyle dolaylı yoldan binanın yapılması amacıyla bağış kabul edileceğini belirtti. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Çıplak ta açıklamasında Onkoloji Tanı ve Tedavi Merkezi için gerekli pahalı cihazların temin edildiğini ancak bunları kullanabilmek için acilen binanın tamamlanması gerektiğini söyledi. Onkoloji bölümlerinde kullanılan PED cihazını isteyen çok sayıda il olduğunu bu cihazın fiyatının 50 milyon lira ve sadece taşınması için 500 bin lira ödendiğini kaydeden Çıplak, bu bakımdan binanın vatandaşların da katkısı ile bir an önce bitirilmesi gerektiğini binanın bitirilip tesliminin ardından hem Çorum’daki hastaların başka illere gitmek zorunda kalmayacağı gibi hem de çevre illerdeki hastaların tedavi amacıyla Çorum’a geleceğini belirtti.

Recep Çıplak, cihazların binalara konulabilmesi için binaların atom enerjisine uygun olması gerektiğini, Çorum’da böyle bir bina olmadığı için duvarların radyasyon sızdırmaması için özel olarak yapılması gerektiğini kaydetti.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@