Ömer Çelik: 'En büyük zararı veriyorlar'

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, “Kobani’ye sahip çıkma adına yakma-yıkma eylemleri yapanlar, barbarlık üretip en büyük zararı veriyorlar” dedi.

Güncel 08.10.2014, 09:50 08.10.2014, 09:52
378
Ömer Çelik: 'En büyük zararı veriyorlar'
Kültür ve Turizm Bakanı Çelik, gündemdeki konularına ilişkin görüşlerini sosyal medya aracılığıyla paylaştı. Bakan Ömer Çelik’in, twitter hesabından, “Kobani’yi sahiplenme bahanesiyle çeşitli illerimizde barbarca eylemlere imza atanların derdi Kobani değil. Türkiye, Kobani’deki insani dramın olmaması ve sürmemesi için en çok gayret sarf eden ülke. Buna rağmen Türkiye’yi suçlayanların amacı başka. IŞİD terör örgütü insanlık suçu işlerken, birilerinin Kobani’ye insani temelde sahip çıkmak yerine örgütsel zeminde istismar etmesi Kobani’nin insani dramının başka sebeplerle kullanılmaya çalışıldığını gösteriyor. Meşru Suriye muhalefetine destek vermek yerine, zaman zaman Esed rejimiyle işbirliği yaparak ve diğer Kürt gruplara da baskı uygulayarak, Kobani’yi "örgüt kantonu" haline getirmeye çalışanlar, hala bu insani dramın düzelmesi yerine, örgüt kazanımı peşinde koşuyorlar. Suriye’deki Kürt grupların bile Kobani’ye yardımını engelleyen bir örgütsel fanatizm, insani dramın giderilmesinden çok örgütsel mevzi kazanımları peşinde koşuyorlar. Kobani’nin en büyük destekçisi Türkiye’dir. Bu konuya da bölgesel barış vizyonu içinde bakıyor Türkiye. Kobani ya da başka bir bölgenin ISID terör örgütünün eline düşmesini asla istemeyecek tek güç Türkiye’dir. Şimdi ise Kobani’ye sahip çıkma adına çeşitli illerde yakma-yıkma eylemleri yapanlar, barbarlık üretip en büyük zararı veriyorlar.

Kim ki bu konuyu yakma-yıkma eylemi için kullanıyor, onun Kobani diye bir derdi yoktur. Ve yine, kim ki Kobani’ye sahip çıkmayı bir şantaj meselesi yapıp çözüm sürecine zarar veren açıklama yapıyor, onun Kobani için insani bir kaygısı yoktur ve çözüm sürecine dönük de sadece sabotaj üretmektedir” açıklamalarını yaptı.

Kaynak: (İHA)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
30°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 24 Eylül 2020
İmsak 04:58
Güneş 06:23
Öğle 12:37
İkindi 16:01
Akşam 18:42
Yatsı 20:01

Gelişmelerden Haberdar Olun

@