“Ölüler altın takamaz”

TBB Başkanı Feyzioğlu ile birlikte Artvin’e giden Akpınar, sosyal paylaşım sitesindeki hesabından “Artvin halkı son derece kararlı. Maden istemiyorlar. Bu hukuksuzluğun sorumlularına bir çağrı da benden. “Kantarın ayarı ile oynamayın. Ayarını bozduğunuz kantar gün gelir sizi de tartar” görüşüne yer verdi.

Güncel 24.02.2016, 23:18 24.02.2016, 23:21
742
“Ölüler altın takamaz”

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu ve ülkenin dört bir yanından baro başkanları Cerattepe'deki maden çıkarma çalışmalarına karşı direnen bölge halkına destek için Artvin’de bir araya geldi.
Artvin’deki buluşmaya Metin Feyzioğlu ile birlikte TBB Yönetim Kurulu Üyesi Av. İzzet Varan, Artvin Barosu Başkanı Av. Ali Uğur Çağal, Çorum Baro Başkanı Av. Altan Akpınar, Adana Barosu Başkanı Av. Mengücek Gazi Çıtırık, Ankara Barosu Başkanı Av. Hakan Canduran, Antalya Barosu Başkanı Av. Alper Tunga Bacanlı, Aydın Barosu Başkanı Av. Gökhan Bozkurt, Bingöl Barosu Başkanı Av. Abdullah Alakuş, Bursa Barosu Başkanı Av. Ekrem Demiröz, Gaziantep Barosu Başkanı Av. Bektaş Şarklı, Gümüşhane Barosu Başkanı Av. İsmail Taştan, İstanbul Barosu Başkanı Av. Ümit Kocasakal, Sakarya Barosu Başkanı Av. Zafer Kazan, Tekirdağ Barosu Başkanı Av. Huriye Altay Erol, Trabzon Barosu Başkanı Av. Orhan Öngöz, Yalova Barosu Başkanı Av. Hakan Gergeroğlu katıldı.
Heyet önce Cerattepe'de çıkarılmak istenen madene karşı mücadele yürüten Yeşil Artvin Derneği’ni ziyaret ederek Dernek Başkanı Nur Neşe Karahan ve dernek üyeleri ile görüştü. Burada konuşan Metin Feyzioğlu, hiçbir paranın, hiçbir maddi değerin Artvin'den ve halkından daha değerli olmadığını ifade ederek, "Artvin'in kaderini teslim etmeyeceğiz” dedi.
TBB Başkanı Feyzioğlu daha sonra baro başkanları ile birlikte Otopark Meydanı’na geçerek Artvin halkının katıldığı mitingde konuşma yaptı. Feyzioğlu, madenle ilgili referandum yapılması önerisini getirdi. Feyzioğlu, Cerrattepe’deki madenin ÇED izinin iptal edilmesine gerekçe olan bilimsel raporda; “Ya maden, ya Artvin” denildiğini mahkemenin de buna atıf yaptığını söyledi.
Feyzioğlu ile birlikte heyete Ankara’da katılan Çorum Baro Başkanı Akpınar, uçak yolculuğunda terör, şehitler, meslekleri, meslek sorunları, Artvin’deki doğa katliamı gibi konuları konuştuklarını sosyal paylaşım sitesindeki hesabından paylaştı. Akpınar, “Artvinlilerle buluştuğumuzda gördüğüm manzara; Artvin halkı son derece kararlı. Maden istemiyor. Sloganları "Ölüler Altın Takamaz.” Bir çağrıda benden. Bu hukuksuzluğun sorumlularına daha doğrusu sorumsuzlarına. “Kantarın ayarı ile oynamayın. Ayarını bozduğunuz kantar gün gelir sizi de tartar” Unutmayın hukuk bir gün herkese lazım olacak” görüşlerine yer verdi.(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
parçalı az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 22 Eylül 2020
İmsak 04:56
Güneş 06:21
Öğle 12:38
İkindi 16:03
Akşam 18:45
Yatsı 20:04

Gelişmelerden Haberdar Olun

@