Olcay Ünal: “Çorum'da kanser hastalığı gün geçtikçe artıyor”

Onkoloji Hastaları Yardımlaşma ve Savaşma Derneği (ONKO-SAV) yeni Yönetim Kurulu Başkanı Olcay Ünal, dernek faaliyetleri ve yeni dönem çalışmaları hakkında basın açıklamasında bulundu.

Güncel 15.10.2014, 01:43 15.10.2014, 01:44
1848
Olcay Ünal: “Çorum'da kanser hastalığı gün geçtikçe artıyor”
Onkoloji Hastaları Yardımlaşma ve Savaşma Derneği (ONKO-SAV) yeni Yönetim Kurulu Başkanı Olcay Ünal, dernek faaliyetleri ve yeni dönem çalışmaları hakkında basın açıklamasında bulundu.

Kanser hastalarına hem maddi hem de manevi destek vermek amacıyla kurulan ONKO-SAV’ın sosyal dayanışmanın sağlanması ve toplumsal bilinç düzeyinin yükseltilmesini amaçladığını belirten Ünal, Çorum halkından da destek istedi.

Kanserin günümüzün en önemli sağlık sorunlarından birisi olduğunu ve herkesin potansiyel bir hasta olduğunu belirten Ünal, “Derneğimiz, kanser konusunda toplumun dikkatini çekebilmek, toplumu erken tanı ve korunma yolları hakkında bilinçlendirmek, kanserin erken teşhisini sağlayarak yaşam süresini uzatmak ve daha da önemlisi kanserden korunmayı sağlamak amacıyla kuruldu. Yeni yönetimimizle bu çalışmalarımızı daha da geliştirerek sürdürmek, yeni projeler üreterek daha da büyümek ve sesimizi daha çok kimseye duyurarak daha çok kişiye yardım etmek istiyoruz” dedi.

Çorum halkının kansere karşı bilinçlenmesini sağlamak amacıyla konferans ve seminerler düzenlediklerini belirten dernek başkanı Ünal, “Gönüllü çalışan dernek üyelerimizin, hasta ve hasta yakınlarının çalışmaları ile kermesler açtık. Valilik, Belediye, Üniversite ve Çorum'un saygın iş adamlarının destekleri ile moral geceleri ve geziler düzenledik. Hastalarımızın maddi imkansızlıklarına destek olduk. Onları evlerinde ziyaret ettik, öğrencilerine burs imkanı sağladık. Onları bir araya getirerek birbirleriyle tanışmalarını ve birbirlerine destek olmalarını sağladık” şeklinde konuştu.

Çorum'da kanser hastalığının gün geçtikçe arttığını ifade eden Ünal, “İnsanlar bu derneği farkedebilmeleri için hastalığın başına gelmesini mi bekliyor? Bu dernek hepimizin. Hastalarımızı yeniden hayata bağlamaya ve topluma sağlıklı insanlar kazandırmaya çalışalım. Tüm Çorum halkını el ele verip bu yolda birlikte yürümeye davet ediyorum” dedi.
(Onur MÜLAZIM)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
33°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 27 Eylül 2020
İmsak 05:02
Güneş 06:26
Öğle 12:36
İkindi 15:57
Akşam 18:37
Yatsı 19:55

Gelişmelerden Haberdar Olun

@