Okullarda tuz eğitimi

Dünya Tuza Dikkat Haftası etkinlikleri kapsamında Zafer İlkokulu, Yavuz Sultan Selim, Toprak Sanayi İmam Hatip, Gazi Paşa ve Karşıyaka Ortaokullarında öğrenci ve velilere konuyla ilgili bir eğitim programı düzenlendi.

Güncel 01.04.2016, 00:49 01.04.2016, 01:50
579
Okullarda tuz eğitimi

Halk Sağlığı Müdürlüğü, Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Programlar ve Kanser Şube Şubesi, Obezite Biriminin koordinasyonunda yapılan program doğrultusunda öğrencilere ve velilere Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı ve Türkiye Aşırı Tuz Tüketiminin Azaltılması Programı kapsamında bilgiler verildi. Eğitimde özellikle obezite, yeterli ve dengeli beslenme, fiziksel aktivite ve tuzun azaltılması, hazır gıdalardaki gizli tuza dikkat edilmesi, hazır gıda tüketiminin mümkün olduğu kadar en aza indirilmesi konularının üstünde duruldu.
Sağlık Bakanlığı’nın ‘tuz tüketimini azaltalım’ temalı maketi ile günlük tüketilmesi gereken tuz miktarının 5 gram olduğuna dikkat çekildi.
Eğitimde ayrıca, “yeterli ve dengeli beslenme ve gizli tuzdan kaçınalım” konulu broşürler dağıtılarak, okul binalarına gizli tuza dikkat edelim ve beslenme konularında afişler asıldı.
(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı az bulutlu
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@