OKA’dan “patent eğitimi”

Türk Patent ve Marka Kurumu Bilgi, Doküman Birimi olarak da hizmet veren OKA Çorum Yatırım Destek Ofisi tarafından “Ar-Ge Patent Eğitimi” düzenlendi.

Güncel 26.11.2019, 23:10
343
OKA’dan “patent eğitimi”

Çorum TSO toplantı salonunda düzenlenen eğitimde yenilikçi kültürün oluşturulması, markalaşma ve farklılaşma, katma değeri yüksek ürün üretilmesi, yeni ve özgün tasarımlar oluşturulması çabalarının desteklenmesi gibi amaçlara yönelik bilgilendirme yapıldı.

Konuya ilgi duyan sanayici, öğretmenler ve Hitit Üniversitesi öğrencileri başta olmak üzere ilgili paydaşlara yönelik düzenlenen eğitimde; fikri sınai mülkiyet, patent, faydalı model, marka, tasarım gibi temel kavramlar, dünya ve Türkiye’deki durum, patent, faydalı model başvuru süreçleri gibi başlıklar altında önemli bilgiler verildi.

Türk Patent Enstitüsü Başkan Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği, Ulusal Bor Araştırma Enstitüsünde (BOREN) Ar-Ge Koordinatörlüğü gibi görevlerde bulunan aynı zamanda Marka Vekili olan Dr. İbrahim Yaşar tarafından verilen eğitime yoğun katılım oldu. Konuyla yakından ilgilenen katılımcılar soru-cevap kısmında kendi çalışmaları hakkında özel bilgiler aldılar.

OKA’nın 2020 yılı için planladığı faaliyetler içinde TÜBİTAK TEYDEB, Horizon 2020 gibi ulusal ve uluslararası kaymakların değerlendirilmesi için Ar-Ge proje hazırlama eğitimleri için planlama yapıldığını belirten OKA yetkilileri konunun önemine yönelik farkındalık, eğitim ve danışmanlık çalışmalarının devam edeceği bilgisini paylaştılar.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı bulutlu
banner303
Namaz Vakti 25 Kasım 2020
İmsak 06:02
Güneş 07:31
Öğle 12:32
İkindi 15:01
Akşam 17:23
Yatsı 18:47

Gelişmelerden Haberdar Olun

@