Öğretmenlerin “şiir ve müzik dinletisi” beğeniyle izlendi

Bu sene hafta boyunca devam eden 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında öğretmenler tarafından hazırlanan “Şiir ve Müzik Dinletisi” beğeni ile izlendi.

Güncel 21.11.2018, 23:55
733
Öğretmenlerin “şiir ve müzik dinletisi” beğeniyle izlendi

Devlet Tiyatrosu’ndaki programa Vali Yardımcısı Recep Yüksel, İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, müdür yardımcıları, şube müdürleri, öğretmenler ve davetliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda konuşan Vali Yardımcısı Yüksel, “Öğretmenlerimizin yüceliğini, özverilerini, insan hayatına kattıkları değerleri, katlandıkları zorlukları biliyoruz. Dünyanın hiçbir yerinde nesillere eli değmeyen öğretmen yoktur. Sizlerin biçimlendirmesiyle, sizlerin yönlendirmesiyle insan oluyoruz. Yüce Atatürk’ün dediği gibi nesilleri nesiller yapan sizlersiniz” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük ise öğretmenlerin her zaman sevgi ve saygıya layık olduğunu vurgulayarak, “Başöğretmen Atatürk’ün izinde, yapmış olduğu mesleği olanca fedakarlığıyla, bütün imkanları seferber eden, canını feda eden öğretmenlerin huzurunda saygıyla eğiliyorum. Bu sene hafta boyunca etkinliklerimiz devam edecek. Cuma akşamı ilk defa öğretmenlerden oluşan fener alayı yapacağız. Öğretmenler Gününe yakışır bir şekilde haftayı tamamlayacağız. Öğretmenler her zaman değerlidir. Her zaman saygıya ve sevgiye layıktır. Bu gece için emeği geçen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.

Günün anlamına uygun seçilen şiir ve şarkıların okunduğu program toplu fotoğraf çekilmesi ile sona erdi.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
25°
açık
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@