“Öğretmenlerin, milletin her ferdi üzerinde hakkı var”

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımlayan Vali Mustafa Çiftçi, “İlk emri ‘oku’ olan bir inancın, kültürün mensupları olarak, okulla tanışan her insanımızda silinmez hatıralar bırakan öğretmenlerimizi en kalbi duygularla selamlıyorum” dedi.

Güncel 23.11.2020, 21:57
64
“Öğretmenlerin, milletin her ferdi üzerinde hakkı var”

Öğretmen için, “Onlar, istikbal meş’alemizin taşıyıcısı çocuklarımız ve gençlerimizin ruhi, fiziki ve zihni gelişiminde inkâr edilemez bir yere sahiptirler.

Onlar, memleketimizi daha yaşanılır hale getirmek ve milletimizi medeniyet yarışında en öne geçirmek için görevlerini fedakârca yapmaktadırlar.

Onlar, kalemin ve kelamın gücünü vatanımızın her sathında gururla taşıyıp, insanımızı kendine yeterli hale getirerek, sorunlarımızın çözümünü kolaylaştırmaktadırlar. Onlar, milletimizin maddi ve manevi sahadaki gelişiminde vazgeçilmez bir yere sahiptirler” ifadelerini kullanan Vali Çiftçi, “Nesillerimiz, onlardan aldıkları bilgi, sorumluluk bilinci, sorgulama ve yorumlama yeteneği ile istikbâlimizi inşa edeceklerdir.

Pandemi nedeniyle yüz yüze eğitime ara verdiğimiz bugünlerde, yediden yetmişe milletimizin her ferdi üzerinde hakları olan öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü tekrar kutluyorum. Ulvi vazifelerini icra ederken şehit olan öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan öğretmenlerimize sağlık, sıhhat ve afiyetler temenni ediyorum” dedi. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner443
banner255
banner133
14°
parçalı bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 26 Ocak 2021
İmsak 06:21
Güneş 07:48
Öğle 12:58
İkindi 15:33
Akşam 17:57
Yatsı 19:19

Gelişmelerden Haberdar Olun

@