“Öğretmenlerin hayat şartları iyileştirilmeli”

Saadet Partisi İl Başkanı Faruk Cıdık, öğretmenliğin dünyanın en zor ve en şerefli mesleklerinden biri olduğunu belirterek, “Günümüzde öğretmene ve öğretmenlik mesleğine gereken önemin verildiği ne yazık ki söylenemez. Onların hayat şartları, günün şartlarına uygun hâle getirilmelidir.” dedi.

Güncel 24.11.2016, 22:10
539
“Öğretmenlerin hayat şartları iyileştirilmeli”

SP İl Başkanı Faruk Cıdık, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında şu görüşleri dile getirdi:

“Milletlerin geleceği, maddi ve manevi kalkınmaları, genç nesillerin iyi yetişmesine bağlıdır. Bunun için önce gerekli yatırımı öğretmenlerimize yaparak onları çok daha vasıflı yetiştirmeliyiz. Onlar her şeyden önce milletimizin inanç ve kültür değerleri ile daha donanımlı ve üretken olmalıdırlar. Onların hayat şartları, günün şartlarına uygun hâle getirilmelidir. Şunu unutmayalım ki kaliteli nesiller, kaliteli öğretmenlerin elinde şekillenir. Günümüzde öğretmene ve öğretmenlik mesleğine gereken önemin verildiği ne yazık ki söylenemez. Unutulmamalı ki eğitimi pahalı bulan milletler cehaletin bedelini de çok ağır öderler. Bu vesile ile öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyor, tüm öğretmenlerimize saygılar sunuyorum.”

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı bulutlu
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@