“Öğretmenler geleceğe ışık tutan kılavuzdur”

Adalet ve Kalkınma Partisi Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, öğretmenlerin toplumun geleceğine ışık tutan kılavuz olduğunu söyledi.

Güncel 24.11.2018, 00:09
342
“Öğretmenler geleceğe ışık tutan kılavuzdur”

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Milletvekili Kaya, öğretmenlerin sadece bilgiyi aktarmanın bir aracı olmadığını, medeniyet inşa etmenin de mimarı olduğunu belirtti. Kaya, yurdun her köşesinde, her coğrafya ve iklimde en zor şartlarda dahi görevlerini özveriyle yerine getiren eğitimcilerin her türlü övgüye ve takdire layık olduğunu vurguladı.

Öğretmenlere şükran ve minnet borçlu olduğumuzu söyleyen Milletvekili Kaya, “Bizler bize bir harf dahi öğreten kimsenin karşısında saygıyla eğilmeyi bilen bir milletiz. Hükümetimiz eğitime özel önem verdiği gibi öğretmenlerimizin özlük haklarında ve gelirlerinde de ciddi iyileştirmeler yapılmıştır. Türkiye gelecek hedeflerine öğretmenlerin yüksek katkıları ile bilinçli nesiller sayesinde ulaşacaktır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e “Başöğretmenlik” ünvanının verildiği bu anlamlı günde kutsal görevlerini yerine getiren değerli öğretmenlerimizin “24 Kasım Öğretmenler Günü’nü” en kalbi duygularımla kutluyor, ebediyete irtihal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, görevi başında ve emekli olmuş tüm öğretmenlerimize de sağlık, mutluluk ve başarılar temenni ediyorum.” diye konuştu.

(Ömür SOYTEMİZ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
19°
parçalı az bulutlu
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@