“Öğretmen, insan hayatını hem aydınlatır hem de ısıtır”

Çorum Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Can Doğan, Türkiye’de 1981'den beri her yıl 24 Kasım’ın Öğretmenler Günü olarak kutlandığını kaydederek, “Öğretmenlik, emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, öğreten ve öğrenen arasında güven ve sevgi ilişkisine dayanan bir meslektir” dedi.

Güncel 23.11.2019, 09:59 24.11.2019, 01:31
497
“Öğretmen, insan hayatını hem aydınlatır hem de ısıtır”

Öğretmenlerin, öğrencilere yol gösteren bir lider, yaşam boyunca örnek alınan bir rehber olduğunu kaydeden Doğan, açıklamasının devamında şunları bildirdi:

“Öğretmenler, çocuklarımızı hayata hazırlayan, onlara aile, vatan, millet, bayrak, insanlık sevgisi aşılayan, yegâne unsurlardır. Öğretmenler, tarih boyunca ve dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar bilginin, sevginin, barışın ve aydınlanmanın öncüleri, toplumun bütün kesimlerine yol gösteren önder ve örnek insanlar olmuşlardır. Ulu Önder Atatürk'ün eseri olan modern Türkiye'nin bugünlere ulaşmasında emeği geçen adsız kahramanların başında öğretmenlerimiz gelmektedir.

İşte bu gün; toplumun geleceğinin harcını yoğuran, gençlere şekil veren, her çeşit meslek erbabının yetişmesine öncülük yapan, eriyen ve etrafını bir mum gibi aydınlatan, toplumları inşa eden, bizleri eğiten, ham olan dimağımızı adeta birer rafineri gibi işleyerek daha faydalı bir hale getiren, büyük devlet adamları ve padişahların bile önlerinde saygı ile eğildikleri öğretmenlere atfedilen gündür.

Kısacası öğretmen her şeydir ve hayatın ta kendisidir. Bir güneş gibidir öğretmen; insan hayatını hem aydınlatır ve hem de ısıtır. Bunun içindir ki, öğretmenlik mesleği ve bu mesleği icra eden öğretmenlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ü ve ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, mesleklerin en onurlusunu seçen, hizmetlerin en kutsalı üstlenen, ülkemizin geleceğinde söz sahibi olacak nesilleri yetiştirme sorumluluğu taşıyan değerli öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyor, tüm öğretmenlerimize başarı ve mutluluk dolu yarınlar diliyorum.” (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
-1°
parçalı az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 06 Aralık 2020
İmsak 06:12
Güneş 07:42
Öğle 12:36
İkindi 14:59
Akşam 17:20
Yatsı 18:45

Gelişmelerden Haberdar Olun

@