Öğrencilerin gözüyle Kut’ül Amare Zaferi

Kut'ül Amare Zaferi’nin 102. Yıldönümü dolayısıyla Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından resim ve yazı sergisi açıldı.

Güncel 28.04.2018, 01:36
742
Öğrencilerin gözüyle Kut’ül Amare Zaferi

Çorum Belediyesi, İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Çorum Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin katkılarıyla düzenlenen sergi dün Hürriyet Parkı önünde halkın ilgisine sunuldu.

Serginin açılışına Belediye Başkan Yardımcısı ve Kent Konseyi Başkanı Turhan Candan, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Sefer Sinan Güngör, Cumhuriyet Anadolu Lisesi Müdürü Şule Toksoy ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Açılışta bir konuşma yapan Belediye Başkan Yardımcısı ve Kent Konseyi Başkanı Turhan Candan, Kut’ül Amare’nin 1. Dünya Savaşı’nda Çanakkale ile birlikte elde edilen iki zaferden biri olduğunu belirterek, “Ne yazık ki bu büyük zaferin adını duyalı sadece 1-2 yıl oluyor. Uzun yıllar unutturulan Kut’ül Amare ancak 100. yıldönümü dolayısıyla gündeme gelmiş ve hatırlanabilmiştir.” dedi.

Turhan Candan ayrıca sergiye emek veren Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenlerini tebrik etti.

Daha sonra öğrencilerin Kut’ül Amare’yi anlattıkları resim ve yazı çalışmalarının yer aldığı serginin açılış kurdelesi Turhan Candan ve diğer katılımcılar tarafından hep birlikte kesildi.

(Recep SERBES)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
kapalı
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@