“Öğrencilerimizi hayata hazırlıyoruz”

Hitit Üniversitesi (HİTÜ) öğrencilerine, boş zamanlarını çalışarak değerlendirmeleri, kişisel gelişimlerine katkı sağlamaları ve çalışmaları karşılığında maddi destek elde etmeleri amacıyla sunulan “Kısmi Zamanlı Çalışma” fırsatından bugüne kadar 2 bin 250 öğrenci yararlandı.

Güncel 27.11.2018, 22:01
262
“Öğrencilerimizi hayata hazırlıyoruz”

Hitit Üniversitesi, her geçen gün yaygınlaşan “Kısmi Zamanlı Çalışma” uygulamasıyla öğrencilere ders saatleri dışındaki zamanlarında çeşitli birimlerde (eğitim birimleri, laboratuvarlar, araştırma merkezleri, kütüphane, ofisler, merkezler vb) günlük en fazla 3 saat, haftalık en fazla 15 saat ve toplamda aylık en fazla 60 saat olmak üzere çalışma imkanı sağlanıyor.

2 BİN 250 ÖĞRENCİ

Konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada “Yükseköğretim Kurumları Kısmi Zamanlı Öğrenci Çalıştırma Usul ve Esasları” kapsamında üniversitenin birimlerinde talep eden öğrencilerin boş zamanlarında çalışma imkânı sağlanarak, çalışmaları karşılığında verilen ücretle bir yandan öğrencilere ekonomik destek sağlanmaya, diğer yandan da çalıştıkları birimde mesleki anlamda iş deneyimi kazanmalarına çalışıldığı ve bu kapsamda 2011 yılından beri 2 bin 250 öğrencinin kısmi zamanlı çalışma imkânına kavuşturulduğu dile getirildi.

Uygulama hakkında bilgi veren Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, “Öğrencilerimizin kişisel gelişimine önemli ölçüde katkı sağlayan kısmi zamanlı çalışma imkânı ile onların etkili ve güçlü iletişim kurabilme, takım çalışmasında uyum, liderlik ve etkili zaman yönetimi gibi pek çok beceri kazanmalarına; iş düzeni ve disiplini hakkında tecrübeler elde etmelerine imkân sağlamaya çalışıyoruz. Öğrencilerimiz bu sayede düzenli çalışma alışkanlığı, sorumluluk bilinci, farklı alanlar hakkında bilgi ve görüş sahibi olma gibi olumlu davranışlar elde etmektedirler. Bu aynı zamanda onların ekonomik ve sosyal açıdan gelişimlerine önemli katkı sağlayacaktır. Bizler bu bilinçle Üniversitemizi tercih eden tüm öğrencilerimizi en üst seviyede mezun edebilmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İhtiyaç sahibi öğrencilerimizden gelen talepler ve Üniversitemizin imkânları çerçevesinde ücret mukabili kısmi zamanlı çalışan öğrencilerimizin sayısını her yıl arttırmaya azami gayret sarf ediyoruz” dedi.

(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
14°
açık
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@