“Öğrencileri toplumsal değerler konusunda bilinçlendirmeliyiz”

Son yıllarda toplumda suç oranının arttığını belirten Akay, ahlaki değerlerle donatılmış öğrenciler yetiştirmek amacıyla “Değerler Eğitimi Projesi’ başlattıklarını söyledi.

Güncel 19.12.2014, 23:56 19.12.2014, 23:57
805
“Öğrencileri toplumsal değerler konusunda bilinçlendirmeliyiz”
Bahçelievler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde “Değerler Eğitimi Projesi’ için tanıtım toplantısı yapıldı. Toplumsal değerler konusunda öğrencilerinin farkındalık düzeylerini arttırmak amacıyla başlatılan projenin tanıtım toplantısına, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Erhan Yaşar, okul öğretmenleri ve öğrenciler katıldı.
Toplantıda, 2015 yılı Ocak ayından başlayacak ve Haziran ayında son bulacak proje kapsamında yapılacak faaliyetler hakkında katılımcılara bilgiler verildi. Projenin amacı ile ilgili açıklamalarda bulunan Bahçelievler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Halise Akay, toplumda suç oranının arttığını belirterek, bu kapsamda okul öğrencilerini bilinçlendirme gereği duyduklarını söyledi.
Ahlaki değerlerle donatılmış öğrenciler yetiştirme amacında olduklarını ifade eden Akay, “Öğrencilerin iç motivasyonlarını geliştirmek, milli ve manevi değerlerini canlı tutmak, öğrencileri bireysel ve mesleki değerleri konusunda bilinçlendirmek, toplumdaki zararlı davranışlara ve alışkanlıklara karşı uyarıcı eğitim vermek ve öğrencileri toplum değerlerine duyarlı bireyler yapmak amacıyla bu projeyi başlattık. Okul Müdür Yardımcımız Mustafa Atakcan başkanlığında başlatılacak olan projemizin hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.
Programa katılarak proje hakkındaki düşüncelerini ifade eden İl Milli Eğitim Şube Müdürü Erhan Yaşar ise, toplumsal ve ahlaki değerlerin sadece okulda değil, meslek hayatında da devam ettirilmesi gerektiğini söyledi. Yaşar, “Toplumsal değerlerimizi bilmek ve ona göre davranışlarımızı şekillendirmek zorundayız. Okulumuzda başlatılan bu projenin faydalı olacağını düşünüyorum. Doğadaki canlıları korumak ve onlara değer vermek de bizlerin görevi olmalıdır” diyerek projenin hazırlanmasında emeği geçen herkesi kutladı.
(Onur MÜLAZIM)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
33°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 27 Eylül 2020
İmsak 05:02
Güneş 06:26
Öğle 12:36
İkindi 15:57
Akşam 18:37
Yatsı 19:55

Gelişmelerden Haberdar Olun

@