Öğrencileri Aybüke öğretmeni unutmadı

Batman'ın Kozluk ilçesinde 9 Haziran’da teröristlerce düzenlenen silahlı saldırı sonucunda şehit olan 23 yaşındaki Çorumlu müzik öğretmeni Şenay Aybuke Yalçın’ın öğrencileri, 24 Kasım’da da Aybüke öğretmeni unutmadı.

Öğrencileri Aybüke öğretmeni unutmadı

Batman'ın Kozluk ilçesinde 9 Haziran’da teröristlerce düzenlenen silahlı saldırı sonucunda şehit olan 23 yaşındaki Çorumlu müzik öğretmeni Şenay Aybuke Yalçın’ın öğrencileri, 24 Kasım’da da Aybüke öğretmeni unutmadı.

26 Kasım 2017 Pazar 18:59
Öğrencileri Aybüke öğretmeni unutmadı

Kozluk Çok Programlı Lisesi Müzik Öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın’ın öğrencileri, Aybüke öğretmensiz müzik odalarının çok anlamsız olduğunu söyledi. Şehit öğretmenin söylediği türküyü öğrencileri müzik odasında seslendirdi. Genç öğretmenin seslendirdiği “Mağusa Limanı” adlı türkü, içerisinde geçen “Beni öldürende yoktur din iman” türküsünü söyleyen öğrencileri, Aybüke öğretmenlerini andı.

Okulun önünde toplanan öğrencileri “Aybüke öğretmeni unutmadık” diyerek sevgilerini bir kez daha dile getirdi. Onsuz ilk öğretmenler günü geçirdikleri için üzgün ve hüzünlü olduklarını anlatan öğrencilerinden Helin Sönmezsoy, “Aybüke hocasız geçirdiğimiz ilk öğretmenler günü üzgünüz, hüzünlüyüz ama huzurluyuz. En azından onun nerede olduğunu biliyoruz. Huzurlu yattığını ve yerinin güzel olduğunu biliyoruz” dedi.

“YANIMIZDA OLSAYDI”

Aybüke öğretmenin yokluğunu bugün daha çok hissettiklerini söyleyen Sönmezsoy, “Keşke yanımızda olsaydı. Bu öğretmenler gününü beraber geçirseydik. Bir kez daha gururlansaydı ailesi. Rabbim tahsilatını affetsin mekanı cennet olsun. Hiçbir şey anlatamıyor onun yokluğunu. Aybüke öğretmen bizimle hiçbir zaman bir öğretmen gibi olmadı. Abla ve arkadaş gibiydik. Derdimizde ve sıkıntılarımızda ilk yanımıza koşan oydu. Güldüğümüzde ve ağladığımızda başımızın ucunda hep o vardı. Bu müzik odasında geçirdiğimiz çok zamanlarımız oldu. Keşke Aybüke hoca böyle olmasaydı” dedi.

“MÜZİK ODASI ÇOK ANLAMSIZ”

Aybüke öğretmenin nasıl biri olduğunu anlatan Sönmezsoy, “Çok iyi bir insandı. Hiç bir şey onun güzelliğini, huyunu anlatamayız. Hiçbir kelime yetmez buna. Her şey onsuz çok anlamsız bu müzik odası bile. Merve hoca onun yerine atandı ama hiç bir şey onun yerini dolduramıyor. Merve hocamızı da çok seviyoruz. Oda iyi bir insan” ifadelerini kullandı.

ŞEHİT ÖĞRETMENLER İÇİN KONSER YAPILDI

Öte yandan Batman’da şehit öğretmenler Şenay Aybüke Yalçın ile Necmetttin Yılmaz konserle anıldı. Batman'da 33 müzik öğretmeni tarafından gerçekleştirilen konser Kozluk 29 Ekim İlkokulu Konferans Salonu'nda yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan programda konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Toprak, şehit öğretmenler Yalçın ile Yılmaz'ın bıraktığı eğitim meşalesini daha ileriye götüreceklerini söyledi. Konuşmanın ardından şehit Aybüke'nin öğrencilerinden 12. sınıf öğrencisi Büşra Samur, “Bir kör kurşun” şiirini okudu. Daha sonra şehit öğretmen Şenay Aybüke Yalçın'ın kendi sesinden “Penceremden kuş uçtu” türküsü ile konser başladı. 33 müzik öğretmenden oluşan koro sahne alarak bir saat süren konser verdi. (İHA)