Öğrencilere hafıza teknikleri eğitimi

Çorum Eğitim Sevenler Derneği (ÇESDER), üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilere yönelik hafıza teknikleri eğitimi veriyor.

Güncel 28.01.2014, 22:45 28.01.2014, 22:46
601
Öğrencilere hafıza teknikleri eğitimi
Öğrencilerin sınava hazırlanmalarına katkı sağlamak ve başarı oranlarını artırmalarına yardımcı olmak amacıyla dün Çorum Devlet Tiyatro Salonu’nda başlayan eğitim programı 31 Ocak Cuma günü sona erecek. Merkezdeki ortaöğretim okullarındaki tüm 12. sınıf öğrencilerine yönelik 5 gün olarak yapılacak program kapsamında öğrencilere görsel hafıza teknikleri kullanılarak LYS Edebiyat ve YGS Coğrafya eğitimi verilecek.
LYS Edebiyat ve Coğrafya dersleriyle ilgili verilen eğitime öğrencilerin ilgi ve katılımın yoğun olduğunu belirten ÇESDER Başkanı Erdem Hızarbaş yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi:
“Her yıl üniversite sınavlarına giren yüzlerce öğrencimizin korkulu rüyası haline gelmiş Edebiyat ve Coğrafya derslerinde net sayılarını artırmak amacıyla bir eğitim programı düzenledik. Sözel dersler ezbere dayanmakta ve bunun içinde epey bir zaman gerekmektedir. Bu projeyle sınavda çıkacak tüm konuları 5 gün gibi kısa bir zamanda bitirip öğrencilerimize diğer derslere daha çok zaman ayırmalarını sağlamak ve böylelikle onların motivasyonlarını artırmak istiyoruz.
Teknoloji ile birlikte hızla gelişen dünyamızda eğitimde yeni bir öğrenme şekli olan hafıza teknikleriyle öğrenme fırsatını her öğrencimize sunmak ve onların da bu olanaktan faydalanmalarını sağlamak amacındayız. Öğrencilerimizin sınavlarda daha başarılı olmalarını sağlayarak ilimiz Çorum eğitimine ve dolayısıyla ülkemiz eğitimine katkıda bulunmak temel amacımız. Kolay ve hızlı öğrenmeyi sağlayarak gençlere ileri yaşamlarında da Görsel ve Duysal Hafıza Tekniklerini hayatın her alanında kullanarak başarılarını artırmak istiyoruz” (Volkan SINAYUÇ)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 26 Ekim 2020
İmsak 05:31
Güneş 06:55
Öğle 12:29
İkindi 15:25
Akşam 17:53
Yatsı 19:13

Gelişmelerden Haberdar Olun

@