Öğrencilerden Çanakkale ve Bursa’ya anlamlı gezi

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu öğrencileri, Çorum Belediyesi’nin kültür gezileri kapsamında Çanakkale ve Bursa gezilerine katıldı. Geziye, Ulaştırma Hizmetleri Bölüm Başkanı, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği programı öğretim elemanı Öğr.Gör. Ömer Faruk Karakaş, Pazarlama Bölümü Medya ve İletişim Programı öğretim elemanları Öğr.Gör. Şule Eren, Öğr.Gör. Gökhan Şenyurt ve Meslek Yüksekokulu öğrencileri katıldı.

Güncel 17.10.2018, 23:11
430
Öğrencilerden Çanakkale ve Bursa’ya anlamlı gezi

Gezi programı çerçevesinde önce Bursa’ya giden öğrenciler, Ulucami’yi ziyaret ederek buradaki hat örnekleri hakkında rehberden bilgi alıp, Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman ve Orhan Bey’lerin türbelerini, Yeşil Türbeyi, Emir Sultan’ı ziyaret etti. Aynı gün Çanakkale’ye geçen öğrenciler burada konakladı. Ertesi gün Çanakkale şehitliğini ziyaret eden öğrenciler, gezi boyunca kara ve deniz savaşları hakkında rehberlerden bilgi aldı.

Gezi hakkında açıklamada bulunan Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Zekeriya Işık, değerler eğitimi ile öğrencilerin tarih şuuru kazanmalarını, milli ve manevi değerleri özümsemelerini eğitim-öğretimin önemli bir parçası olarak gördüklerini ifade etti. Türk tarihinin en önemli dönemeçlerinden birisi olan Çanakkale’de şehitleri yâd ederek bilinçlenen, manevi duyguları kuvvetlenen ve ardından Bursa’nın tarihi yerlerini büyük Osmanlı medeniyetinin temellerini atan atalarının türbelerini ziyaret eden gençleri köklü bir maziye sahip necip bir milletin çocukları olduklarının idrakine vardıklarını belirten Işık, bu güzel etkinliğin sağlanmasında büyük katkılarından dolayı Belediyesi Başkanı Zeki Gül ve gezinin koordinasyonunda emeği geçenlere teşekkür etti. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
21°
parçalı bulutlu
banner303
Namaz Vakti 21 Eylül 2020
İmsak 04:55
Güneş 06:20
Öğle 12:38
İkindi 16:04
Akşam 18:47
Yatsı 20:06

Gelişmelerden Haberdar Olun

@