Öğrenciler Müftülük ve hizmetlerini tanıdı

Çorum Valiliği tarafından bağımlılıkla mücadele kapsamında kurumlar arası işbirliği sağlanarak resmi kurumlarla "Kardeş Okul Projesi" hayata geçirildi. Çorum İl Müftülüğü’ne de proje kapsamında 23 Nisan Ortaokulu ve Yıldırım Beyazıt İmam Hatip Ortaokulu verildi.

Güncel 01.03.2019, 20:40
260
Öğrenciler Müftülük ve hizmetlerini tanıdı

İl Vaizi ve Bağımlılıkla Mücadele Koordinatörü Kemal Demirden tarafından belirlenen bir takvim doğrultusunda her hafta okullarda "Bağımlılık" konulu seminer ve faaliyetler gerçekleştirildiğinin belirtildiği açıklamada bağımlılık konusunda genç öğrencilerin bilinçlendirilmesi ve farkındalık oluşturulması amacıyla düzenlenen faaliyetlerin devam ettiği kaydedildi.

Proje kapsamında 23 Nisan Ortaokulu ve Yıldırım Beyazıt İmam Hatip Ortaokulu genç öğrencilerinin Çorum İl Müftülüğünü ziyaret ederek müftülük ve din hizmetlerini, müftülük binasını, idarecileri ve memurlarını yakından tanıma ve tanışma imkanı bulduğunun belirtildiği açıklamada, genç öğrencileri müftülük makamında kabul eden İl Müftü Vekili Abdullah Pamuklu’nun, müftülüğün faaliyet ve alanlarıyla ilgili bilgiler verirken müftülük binasını bizzat gezdirerek öğrencilere tanıtımda eşlik ettiği anlatıldı. Genç öğrencilere program sonunda ikram da bulunurken ayrıca Müftü Vekili Pamuklu tarafından gezi programının amacı, geleceğin büyüklerine meslek seçim noktaları ve bağımlılık ve mücadele konularında geniş bilgiler verildi.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı az bulutlu
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@