Öğrenciler Müftülük ve hizmetlerini tanıdı

Çorum Valiliği tarafından bağımlılıkla mücadele kapsamında kurumlar arası işbirliği sağlanarak resmi kurumlarla "Kardeş Okul Projesi" hayata geçirildi. Çorum İl Müftülüğü’ne de proje kapsamında 23 Nisan Ortaokulu ve Yıldırım Beyazıt İmam Hatip Ortaokulu verildi.

Güncel 01.03.2019, 20:40
253
Öğrenciler Müftülük ve hizmetlerini tanıdı

İl Vaizi ve Bağımlılıkla Mücadele Koordinatörü Kemal Demirden tarafından belirlenen bir takvim doğrultusunda her hafta okullarda "Bağımlılık" konulu seminer ve faaliyetler gerçekleştirildiğinin belirtildiği açıklamada bağımlılık konusunda genç öğrencilerin bilinçlendirilmesi ve farkındalık oluşturulması amacıyla düzenlenen faaliyetlerin devam ettiği kaydedildi.

Proje kapsamında 23 Nisan Ortaokulu ve Yıldırım Beyazıt İmam Hatip Ortaokulu genç öğrencilerinin Çorum İl Müftülüğünü ziyaret ederek müftülük ve din hizmetlerini, müftülük binasını, idarecileri ve memurlarını yakından tanıma ve tanışma imkanı bulduğunun belirtildiği açıklamada, genç öğrencileri müftülük makamında kabul eden İl Müftü Vekili Abdullah Pamuklu’nun, müftülüğün faaliyet ve alanlarıyla ilgili bilgiler verirken müftülük binasını bizzat gezdirerek öğrencilere tanıtımda eşlik ettiği anlatıldı. Genç öğrencilere program sonunda ikram da bulunurken ayrıca Müftü Vekili Pamuklu tarafından gezi programının amacı, geleceğin büyüklerine meslek seçim noktaları ve bağımlılık ve mücadele konularında geniş bilgiler verildi.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
30°
açık
banner303
Namaz Vakti 05 Ağustos 2020
İmsak 03:53
Güneş 05:34
Öğle 12:51
İkindi 16:43
Akşam 19:58
Yatsı 21:32

Gelişmelerden Haberdar Olun

@