Öğrenciler kodlama becerilerini sergileyecek

Kod Haftası (Codeweek), kodlama becerisini desteklemek için Avrupa çapında yapılan bir hareket. Şehit Osman Arslan Kız AİHL bünyesinde 10-25 Ekim tarihleri arasında öğrencilerde farkındalık oluşturmak ve kodlama becerisi geliştirmek amacıyla çevrimiçi çeşitli etkinlikler yapılacağı ifade edildi.

Güncel 09.10.2020, 19:53
2843
Öğrenciler kodlama becerilerini sergileyecek

Milli Eğitim Bakanlığı ve Avrupa Okul Ağı (European Schoolnet) tarafından 2018 yılından itibaren Kod Haftası (Code Week) faaliyetleri ortak olarak yürütülüyor.

Proje Kız İmam Hatip Okulu Matematik Öğretmeni Çağlar Aktürk tarafından organize edilen kodlama haftası etkinlikleri kapsamında ilk olarak “Çorum Şehit Osman Arslan Kız AİHL: Kodlamayı Öğreniyorum” etkinliği yapılacağı ifade edildi. Bu etkinlikte; kodlamanın ne olduğu ve nasıl yapılacağı ile kodlamanın gerçek yaşamda nasıl kullanılacağına dair örnekler sunulacağı ayrıca; eTwinnig projeleri kapsamında kurucusu olunan “Uçur Hayallerini (Fly Your Dreams)” projesine yönelik olarak “Kodla Hayallerini” etkinliği de yapılacağı belirtildi. Uçur Hayallerini Projesi ile; öğrencilerin hayalleri ile kağıttan uçakların yeniden hayat bulması, teknolojiye olan bağımlılıklarını en aza indirerek kağıttan rengarenk uçaklar yapmak ve atık kağıtlar kullanılarak geri dönüşüm bilinci kazandırma; uzamsal ve matematiksel düşünebilme, problem çözebilme becerileri ile bu becerileri sanat ve spora yansıtma, bu şekilde de 21. yüzyıl beceri ve yetkinlikleri kazandırma hedefleniyor. Projeye bağlı olarak yapılan kodlama faaliyetleri sayesinde de öğrencilerin kodlama ve programlamaya dair farkındalığın arttırılması, birlikte çalışmanın teşvik edilmesi ve kodlama kültürünün yaygınlaştırılması amaçlanıyor. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
12°
açık
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@