Öğrenci ve velilere aile ve istismar konulu eğitim

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan “Her Okulun Bir Projesi Var” çalışması kapsamında 23 Nisan Ortaokulu’nda başlatılan “Aile Okulu” projesi çerçevesinde velilere yönelik seminer düzenlendi.

Güncel 24.03.2016, 23:32 24.03.2016, 23:32
363
Öğrenci ve velilere aile ve istismar konulu eğitim

Düzenlenen seminer hakkında bilgi veren Okul Müdürü Cenap Tozlu, çocukların gelişimi ve akademik başarısı üzerinde ebeveynlerin büyük rolünün bulunduğunu anlattı.
Okulların ne kadar iyi bir programa ve kadroya sahip olursa olsun ebeveynlerin yanlış tutum ve yaklaşımlarının çocukların okul başarısı ve psikolojisi üzerinde olumsuz etki yaratabildiğini belirten Cenap Tozlu, suça yönelmiş çocukların ortak özelliğinin ilgisiz anne baba tutumu sergilenmesi veya parçalanmış ailelerden gelmeleri olduğunu söyledi. Yapılan araştırmaların zararlı alışkanlıkların mutsuz ebeveynlerde ve çocuklarında, sağlıklı aile yapısına sahip çiftlere nazaran daha çok olduğunu ortaya koyduğunu kaydeden Tozlu, aile ile yapılan çalışmaların toplumun huzuru ve bireylerin sağlıklı ve mutlu olmasıyla doğrudan ilişkisi bulunduğunu kaydetti. Aile içi çatışmaların sadece aile fertlerini mutsuz etmekle kalmadığını, aynı zamanda sağlıklı nesillerin yetişmesine de mani olduğunu belirten okul müdürü Cenap Tozlu, yapılacak bu projeyle öğrenci velilerine “Ergenlikte Teknoloji ve Tütün Bağımlılığı”, “Ergenlik Dönemi ve Ergenle İletişim”, “Çocuk İhmali ve İstismarı” ve “Okul Başarısında Ailenin Rolü” konularında okul rehber öğretmenlerinin her hafta bir seminer olmak üzere toplam dört seminer vereceklerini, düzenlenen seminerlere katılan velilere “Katılım Sertifikası” verileceğini anlattı.
(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 12 Ağustos 2020
İmsak 04:02
Güneş 05:40
Öğle 12:50
İkindi 16:41
Akşam 19:51
Yatsı 21:22

Gelişmelerden Haberdar Olun

@