O, yaşama sevincini hiçbir zaman yitirmedi

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Mahmut Atalay Gençlik Merkezi tarafından, Çorum Belediyesi Engelli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin aktif ve başarılı üyelerinden Bekir Madan’a özel bir ziyaret gerçekleştirildi.

Güncel 19.02.2017, 18:55
773
O, yaşama sevincini hiçbir zaman yitirmedi

“Tanınmış Sima Ziyaretleri” kapsamında gerçekleştirilen etkinlikte Mahmut Atalay Gençlik Merkezi Müdürü Mehmet Tığlı, Gençlik Liderleri ve üye gençler, Bekir Madan’la bir araya geldiler.

Doğumdan sonra vurulan hatalı iğne sonucu engelli kalan ancak yaşama sevincini hiçbir zaman yitirmeyerek sürekli üretim hâlinde olan Bekir Madan, okuma-yazmayı aynı zamanda sınıf öğretmeni olan babası Talip Madan’dan öğrendiğini, ortaokulu dışarıdan bitirdikten sonra ise eğitim hayatına şimdilerde açık lise okuyarak devam ettiğini anlattı.

Baba Talip Madan ise Bekir’in şiir ve yazı yazmaya nasıl başladığından söz ederek, Çorum Belediyesi Engelli Eğitim Merkezi’nde tek eliyle çok güzel seramik eserler ürettiğini aktardı.

Bekir Madan’ın yazdığı  “Anneme” isimli şiirin, Mahmut Atalay Gençlik Merkezi üyeleri tarafından okunmasının ardından duygusal anlar yaşandı.

Öte yandan Mahmut Atalay Gençlik Merkezi Müdürü Mehmet Tığlı, gençlerin geleceğe dair motivasyonlarını arttırmak amacıyla sürdürülen “Tanınmış Sima Ziyaretleri”nin bundan sonra da devam edeceğini belirterek, “Bütün gençlerimizi Merkezimiz’e davet ediyoruz.” dedi.

(Recep SERBES)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 28 Ekim 2020
İmsak 05:34
Güneş 06:59
Öğle 12:29
İkindi 15:21
Akşam 17:49
Yatsı 19:09

Gelişmelerden Haberdar Olun

@