“O, çağdaş bir uyanışın öncüsü ve esin kaynağı”

CHP Kadın Kolları Çorum İl Başkanı ve Belediye Meclisi üyeliği aday adayı Gülhan Eke, 10 Kasım nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada, ulusal bağımsızlık savaşı nedeniyle, neredeyse emperyalist sistemden özür dileme noktasına gelindiği görüşünü dile getirdi.

Güncel 12.11.2018, 19:40
398
“O, çağdaş bir uyanışın öncüsü ve esin kaynağı”

Gülhan Eke’nin açıklaması şöyle:

“Ulu Önderimizin ülkemizin kurtuluşu ve çağdaşlaşmasında oynadığı rol, tarihin akışına yön verecek büyüklüktedir. Onun eylem ve söylemleri ulusumuza olduğu kadar insanlığa da mal olmuştur. Halkımızın belleğinden kurtuluş ve kuruluş sürecinin onurlu hikâyesini silmek, post modern gönüllü köleliği benimsetmek için akla gelen her şeyin yapılmaya çalışıldığını görmekteyiz.

Neredeyse ulusça verilen bağımsızlık savaşımının öz eleştirisinin yapılıp emperyalist sistemden özür dileneceği bir anlayışı halkın sindirmesi istenmektedir. Atatürk, geleceği aydınlatan fikirleri ve dünya görüşü ile yüzyılın yetiştirdiği bir dahi olarak tarihe geçmiştir.

Türk milleti, sarsılmaz bir inançla sahip çıktığı ve koruduğu cumhuriyeti ve onun temel ilkelerini daha ileriye taşıma azim ve kararlılığındadır.

Devletimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, sadece Türk Milleti’nin ‘Ulusal Mücadele ve Çağdaşlaşma Lideri’ olarak kalmamış, tüm dünyaya örnek olan engin düşünceleriyle çağdaş bir uyanışın öncüsü ve evrensel bir hareketin de kaynağı olmuştur. ‘En büyük eserim’ diye nitelendirdiği Türkiye Cumhuriyeti’nin vatandaşları olarak, tüm insanlığın üzerinde uzlaştığı bu büyük şahsiyeti, içinde bulunduğumuz bu zorlu dönemde, her zamankinden daha fazla anlamaya ihtiyacımız var. Ata'mız, devletin ve toplumun geleceğinden kendini sorumlu tutma bilincine erişmiş, bağnazlıktan ve dogmalardan uzak, akılcı ve yaratıcı düşünen, gerçekçi bilgiler ışığında ileriye bakabilen, özgür bireylerin oluşturduğu çağdaş bir toplum yaratmaya çalışmıştır.

Aramızdan ayrılışının 80. Yıldönümünde, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi bir kez daha saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.” (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
19°
parçalı az bulutlu
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@