Nurullah Müstet: “Kazanan esnaf olacak”

Çorum Oto Tamircileri Esnaf Odası Başkanlığına aday olduğunu bir süre önce açıklayan Nurullah Müstet, 8 Şubat 2014 tarihinde Gülüm Düğün Salonu’nda yapılacak olan seçim öncesi düzenlediği yemek ile yaklaşık 800 esnafla bir araya geldi.

Güncel 06.02.2014, 22:15 06.02.2014, 22:17
1308
Nurullah Müstet: “Kazanan esnaf olacak”
Küçük Sanayi Sitesi’nde bulunan Damak Lokantası’nda ekibiyle birlikte yemek veren Nurullah Müstet, davetlileri ile yakından ilgilendi. Esnafı kapıda karşılayan ve sohbet eden Müstet yaptığı konuşmasında 8 Şubat tarihinde yapılacak olan Genel Kurul’da başkanlık için aday olduğunu hatırlatarak, seçimin bir bayrak yarışı olduğunu seçimde kazananın kim olursa olsun asıl kazananın esnaf olacağını dile getirdi.

Müstet, yapılacak seçimin esnafın birliğine, bütünleşmesine vesile olmasını dilediğini, seçim öncesi esnafla bir araya gelerek görüş alışverişi yapmak amacıyla toplantıyı düzenlediğini ifade etti. Bugüne kadar esnafın hiçbir sorununa duyarsız kalmadığını, hayal tacirliği yapanlardan da olmadığını anlatan Nurullah Müstet, kendisine verilen görevleri en iyi şekilde yapmaya çalıştıklarını vurguladı.

Nurullah Müstet, “Kışın üşüdüm, yazın terledim. Sizlerin içinizden birisi olarak sizlerin yaşadıklarını yaşayarak bu günlere geldim. Esnaflık hayatımın hiç bir döneminde esnaf kardeşlerimizin sorunlarına duyarsız kalmadım. Ben diğerleri gibi bir kenara çekilip sadece mevcut durumu eleştirenlerden de olmadım, hayal tacirliği yapanlardan da hiç bir zaman olmadım. Çok genç yaşta siz değerli kardeşlerimin, ağabeylerimin bana verdiği görevleri layığı ile yapmaya gayret ettim” diye konuştu.162 DÜKKAN REKOR SÜREDE BİTTİ

Başladığı 162 dükkanı 1.5 yıl gibi rekor bir sürede yaparak sahiplerine teslim ettiğini anlatan Nurullah Müstet, “Bunu hepimiz hep birlikte başardık. Yine sizlerden aldığım destek ve yönetim kurulu üyelerime gösterdiğiniz güven sayesinde belki de bölgenin en büyük iş yeri projelerinden birisine imza attık. Türkiye’de ilk defa Milli Emlak Müdürlüğü’nden arsa tahsisi yaptırarak esnafa dükkan temini yoluna gittik. Yine bunu da rekor sayılabilecek kısa bir sürede gerçekleştirdik. Şu anda 470 dükkanın zemin hafriyatı bitirdik.

Çorum Belediyesi’nden alacağımız arsanın da bu arsaya katılması ile birlikte toplam 470 dükkanın temelini Allah’ın izni ve siz değerli kardeşlerimin desteği ile bu yıl Mart ayında atacağız. Yapacağımız bu 470 dükkanı da yine rekor bir zamanda yapıp bitirmeyi ve hak sahiplerine teslim etmeyi umuyoruz. Tüm çalışmalarımız bu yönde yoğunlaştırmış bulunuyoruz. Çorum Belediyesi’nden alacağımız bu yeni arsadan da 75 adet 250 m2’lik, 24 adet de 500 m2’lik dükkanın da projesini tamamlamış olup, bu dükkanlar içinde üye kayıtlarına 15 Şubat’tan itibaren başlıyoruz. Tüm bu çalışmalarımızı mülki amirlerimizin bürokratlarımızın, siyasetçilerimizin, Çorum Belediye Başkanımızın ve siz değerli esnaf kardeşlerimizin desteği ile başarmış bulunuyoruz. Biz sadece vesileyiz sizlerin hizmetkarıyız” dedi.

Hizmete talip olduklarını ve yetki verilmesi halinde bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da hizmet etmeye devam edeceğini ifade eden Nurullah Müstet, diğer adaylara başarılar dilediğini bugüne kadar yaptığını ve yapacaklarını anlattığını esnafın da yapılan hizmeti takdir edeceğine inandığını vurguladı.
(Erkan BAYATLI)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
12°
parçalı bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 04 Haziran 2020
İmsak 03:08
Güneş 05:04
Öğle 12:44
İkindi 16:42
Akşam 20:14
Yatsı 22:00

Gelişmelerden Haberdar Olun

@