27 Şubat 2014 Perşembe 21:26
Nurullah Genç’e vefa gecesi
Çorum Belediyesi, Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği (TDED) ile birlikte Türk Edebiyatı’nın yaşayan en büyük şairleri arasında yer alan Nurullah Genç için vefa gecesi düzenliyor.

Özellikle “Yağmur” adlı şiiriyle edebiyatseverlerin gönlünde farklı bir yer edinen Nurullah Genç için vefa gecesi yaparak edebiyatın önde gelen isimlerine karşı vefa borcunu yerine getirmek istediklerini söyleyen Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, geçmiş yıllarda da buna benzer vefa geceleri düzenlediklerini ifade etti.

Nurullah Genç’in şiirlerinin yanında naatları ile de gönüllere hitap ettiğini dile getiren Külcü, “Nurullah Genç, hüzün ve muhabbet şairidir. Böyle bir üstadı Çorum’da ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Genç’i farklı illerden gelen şairlerimiz de anlatacak. Mustafa Özçelik, Hatice Atmaca, Nuray Alper, Emel Demirezen ve Adem Turan gibi önemli şairler de bu geceye katılacak.” dedi.

Başkan Külcü, 2 Mart Pazar günü Devlet Tiyatro Salonu’nda saat 19.30’da başlayacak olan Nruullah Genç’e Vefa Gecesi programına tüm Çorum halkını davet etti.
(Belediye Basın)
Son Güncelleme: 27.02.2014 23:26