Numan Kurtulmuş: “30 Mart’ta Türkiye karşıtı koalisyon sandığa gömülecek”

Yazı Çarşı Meydanı’nda düzenlenen mitinge katılarak bir konuşma yapan Kurtulmuş, Türkiye'nin her yerini dolaştıklarını ve gittikleri her kentte coşkulu bir kalabalık gördüklerini belirterek, “Seçim şimdiden bitmiştir. 30 Mart'ta Türkiye'de demokrasinin zaferi olacak, milli iradenin zaferi olacak" ifadelerini kullandı.

Güncel 21.03.2014, 23:00 21.03.2014, 23:07
757
Numan Kurtulmuş: “30 Mart’ta Türkiye karşıtı koalisyon sandığa gömülecek”

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, hayatları boyunca bir araya gelmesi düşünülemeyecek yapıların Ak Parti iktidarı olunca yan yana geldiklerini ifade ederek, “30 Mart’ta Türkiye karşıtı koalisyon sandığa gömülecek” şeklinde konuştu.

Yazı Çarşı Meydanı’nda düzenlenen mitinge katılarak bir konuşma yapan Kurtulmuş, Türkiye'nin her yerini dolaştıklarını ve gittikleri her kentte coşkulu bir kalabalık gördüklerini belirterek, “Seçim şimdiden bitmiştir. 30 Mart'ta Türkiye'de demokrasinin zaferi olacak, milli iradenin zaferi olacak" ifadelerini kullandı.

Partililerin, "dik dur eğilme, bu millet seninle" sloganları üzerine Kurtulmuş, "Türkiye'nin her yerinde bu lafı dinliyoruz. Bu halkımızın bize vermiş olduğu büyük bir güçtür. Her meydanda, her yerde sayın Başbakanımıza da bizlere de aziz Türk milleti diyor ki; 'dik dur eğilme, bu millet seninle'. Hiç şüpheniz olmasın, hiçbir şekilde, hiçbir gücün karşısında eğilmeyeceğiz. Dünyanın egemenlerinin karşısında eğilmeyeceğiz. Çünkü o milli şairimizin söylediği gibi 'o rüku olmasa dünyada eğilmez başlar'. Biz Allah'tan başka kimsenin önünde eğilmeyiz" dedi.

Çorum halkının seçimlerde demokrasiden ve istikrardan yana olacaklarına inandığını belirten Kurtulmuş, "Türkiye'nin başına çorap örmek isteyenlere, hükümetin ayağına çelme takmak isteyenlere, Türkiye'nin gelişmesinden, kalkınmasından morali bozulup, Türkiye'nin önünü tıkamak isteyenlere sandıklarda öyle bir cevap vereceksiniz ki, hepimiz Ankara'da rahat edeceğiz, millet, Türkiye'de rahat edecek" dedi.

30 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nin yerel seçim olmaktan çıktığına vurgu yapan Kurtulmuş, şunları söyledi:

"Bu seçim çoktan yerel seçim olmanın ötesine geçmiştir. Türkiye, eski Türkiye'nin o karanlık, halka karşı tuzaklarla dolu dehlizlerine geri mi dönecek, yoksa yeni Türkiye istikametinde yoluna devam mı edecek? 30 Mart bunun seçimidir. Türkiye'de darbeciler darbe yapma umutlarını taşıyacaklar mı, yoksa iyice darbeciler Türkiye'den silinecekler mi, bunun seçimidir. Türkiye yeni medeniyet yolunda hızlı adımlarla ilerleyecek mi, ilerleyemeyecek mi, bunun seçimidir. 30 Mart'ta Türkiye'yi yedirmeyeceksiniz, 30 Mart'ta Ak Parti'yi yedirmeyeceksiniz, 30 Mart'ta geleceğinizi karartmayacaksınız."

“TÜRKİYE’NİN AYAĞINA ÇELME TAKMA
GAYRETİ İÇERİSENDE OLANLAR VAR”
Bazı güç odaklarının Türkiye'nin ayağına çelme takma gayretinde olduğunu savunan Kurtulmuş, “Ne oldu da şimdi birdenbire Türkiye'de durduk yerde hükümetin ayağına çelme takmaya, Türkiye'nin eteklerinden tutup yere indirmeye çalışıyorlar,Türkiye'nin önünü kesmeye çalışıyorlar? Ne oldu da kıbleleri birbirlerine uymayan, istikametleri birbirine uymayan, yan yana koysanız iki cümle ortak sözleri olmayanlar bir araya geldiler?” diyerek, Türkiye'de çözüm sürecinin bitmesini istemeyenlerin, Türkiye'nin kalkınmasını istemeyenlerin olduğunu belirtti.

Kurtulmuş, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bir cümle alem 72 düvel bir araya gelmiş, yan yana gelmiş, kol kola girmiş ne istiyorlar? Türkiye ekonomik olarak büyümesin. Mayıs ayında dolar 1,74'tü. Şimdi ne kadar? 2,20-2,25 seviyesinde. Cebinizdeki Türk parası eridi demektir. Mayıs ayında faiz oranı 4,61'di, şimdi yüzde 12. Üç katına yakın. Türkiye'nin faiz oranları artmış. Mayıs ayından bu yana dövizi dengede tutmak için Merkez Bankası sizin helal paranızla gıdım gıdım, kuruş kuruş biriktirdiği dolarlardan 21,5 milyar dolar satmak zorunda kalmış. Bu Allah'tan reva mıdır, bu hak mıdır, bu hukuk mudur, bu vatanseverlik midir, bu insaf mıdır, bu vicdan mıdır, bu ahlak mıdır, bu Türkiye'yi sevmek midir, bu Müslümanlık mıdır?"

"TÜRKİYE UKRAYNA GİBİ OLMAYACAK”
Söz konusu odakların Türkiye'nin yönetilemez olması arzusunu taşıdıklarını anlatan Kurtulmuş, "Türkiye Ukrayna'dan bin beter olsun istiyorlar,Türkiye'de devlet kurumları çalışmasın istiyorlar, polis başka bir şekilde, yargı başka bir şekilde olsun istiyorlar, Türkiye'de hükümet aynen Ukrayna'da olduğu gibi, başka ülkelerde olduğu gibi, Türkiye'yi yönetmesin istiyorlar. Türkiye öyle bir hale gelmiş ki, iki yılda 509 bin kişiyi dinlemişler. Bazıları telekulak diyor, ben telekulak demiyorum, 'kocakulak' diyorum. Hatta ve hatta kendi adamları olan savcıları, polisleri, onların müdürlerini de dinlemişler ki ola ki yanlış yapmasınlar. İstedikleri Türkiye, Ukrayna olsun" dedi.

Türkiye'de bir yıldır terör nedeniyle şehit cenazesinin gelmediğine vurgu yapan Kurtulmuş, "Biz ne kadar seviniyorsak, anneler, eşler, babalar, çocuklar nasıl seviniyorsa, birileri de Karalar bağlıyor. 'Eyvah' diyorlar. 'Türkiye'de ne güzel 30 sene devam eden terör vardı. Bu ülkede 32 bin kişi öldü, milletin bütün parası, pulu teröre gitti eyvah' diye Karalar bağlıyorlar.Türkiye'nin düşmanları, çözüm süreci olmasın istiyor" diye konuştu.

“CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ KARIŞTIRILMAK İSTENİYOR”
Cumhurbaşkanlığı seçiminin de karıştırılmak istendiğinin altını çizen Numan Kurtulmuş, şöyle dedi:

"Türkiye'de rahat bir şekilde Cumhurbaşkanlığı Seçimi olmasın istiyorlar. Çünkü 1961'den bu yana maalesef bütün cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oyunlar oynandı. Artık İskilip halkı gidecek, kimi istiyorsa onu Cumhurbaşkanı seçecek, içindeki, yüreğindekini cumhurbaşkanını seçecek. Ne kadar hoşunuza gidiyor değil mi? Kapalı kapılar ardından cumhurbaşkanlığı seçiminin pazarlığı olmayacak. Artık er meydanı, seçim meydanında, sandıkta kimi istiyorsa, onu Cumhurbaşkanı seçecek. Biz ne kadar seviniyorsak, millet ne kadar seviniyorsa, Türkiye'de kapalı kapılar ardından dalga dümen iş çevirmeye çalışanlar da o kadar üzülüyorlar, kahrediyorlar.”
(Taner ŞİMŞEK)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
18°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 15 Ağustos 2020
İmsak 04:08
Güneş 05:44
Öğle 12:50
İkindi 16:38
Akşam 19:46
Yatsı 21:15

Gelişmelerden Haberdar Olun

@