18 Şubat 2014 Salı 23:40
Nuhut’tan Hitit’e destek sözü
Belediyenin verdiği yetkiyi üniversite lehine kullanmayı amaçladıklarını belirten CHP Belediye Başkan Adayı Nuhut, “Çorum’un üniversiteye çok ihtiyacı vardı. Kuzey ve Güney Kampüsü için çalışmaları yakından takip ediyoruz. Hitit Üniversitesi Çorum’a büyük katkı sağlayacak. Eğitim son derece önemli. 30 Mart günü bize görev verildiği takdirde üniversite için sizlerle her konuda işbirliği yapmaya hazırız” dedi.

Hitit Üniversitesi’ne büyük yatırımların yapıldığını belirten Rektör Reha Metin Alkan ise, Kuzey ve Güney Kampüsü ile üniversite alanının bin 500 dönüme çıkarılacağını belirtti. Üniversitenin bir şehir için çok önemli olduğunu ifade eden Alkan, “Çorum kabuğunu kırdı. Hitit Üniversitesi için hükümetimiz büyük destekler verdi. 500-550 dönüm olan üniversite alanımız bin 500 dönüme ulaşacak. Ayrıca Teknokent ihalesi de tamamlandı. İlerleyen günlerde Teknokent ile ilgili ayrıntılı bilgileri kamuoyu ile paylaşacağız” diye konuştu.

Ziyaretlerinden dolayı partililer teşekkür eden Alkan, 30 Mart seçimleri için ise “Memleketimiz için inşallah hayırlısı olur” şeklinde sözlerini tamamladı.
(Onur MÜLAZIM)
Son Güncelleme: 18.02.2014 23:41