Nuhut: “Ucube köprüyü yıkıp modern bir kavşak yapacağız”

Pazartesi Pazarı civarında oturan vatandaşların sıkıntılarını ve taleplerini dinleyen CHP Belediye Başkan adayı Kenan Nuhut, Çorumluların ‘sen benden değilsin’ gibi bir zihniyetle hem siyasete kurban edildiğini hem de ötekileştirildiğini vurgulayarak “Yönetimdekilerin yaptığı ayrımcılık kabul edilemez” dedi.

Güncel 16.03.2014, 22:33 16.03.2014, 22:35
1208
Nuhut: “Ucube köprüyü yıkıp modern bir kavşak yapacağız”

Cumhuriyet Halk Partisi Çorum Belediye Başkan adayı Kenan Nuhut, göreve seçilmesi halinde ucube Osmancık köprüsünü yıkarak Melikgazi Deresi’nin ayrım yapmadan tamamen ıslahını sağlayacağı sözünü verdi.

Pazartesi Pazarı’nın kurulduğu bölgede toplanan vatandaşların daveti üzerine bölgeye giden Kenan Nuhut, Belediye Meclis adaylarıyla birlikte halkın sorun ve taleplerini dinledi.

Melikgazi Deresi’nin pazarın geçtiği bölgesinde ıslah çalışması yapılmadığını belirten vatandaşlar “Madem dere ıslahı yapılıyor burası niye yapılmıyor? Derenin yukarı tarafını yapıyorlar ama buranın yapılmaması anlamıyoruz. Belediye sadece derenin üst bölgesinde yaşayanların sağlığını mı düşünüyor. Ayrımcılıktan bıktık” dediler.

Geçmişte Belediye bütçesinden daha büyük bütçeleri yönettiğini hatırlatarak göreve gelmesi halinde halkın sağlığı için DSİ’yi beklemeden buranın ıslahını yapacağını vurgulayan Nuhut ise “Bir Belediye başkanı halkın sağlığını düşünmek zorunda. Biz 31 Mart’tan itibaren ayrım yapmadan tüm yanlışlara müdahale edeceğiz” dedi.

Çevreyolunda yaşanan gürültü kirliliğinden şikayetini de değerlendirerek yolun otomobil yarışlarında kullanılamayacağını anlatan Nuhut, “Biz otomobil yarışlarının yapılacağı alanlar yapacağız. Onların sözünü verdik. Artık burada kimse yarışlar yapıp, gürültü kirliliği yapamayacak. Burası yeşilin hâkim olduğu, içinde çiçeklerin açtığı, kuşların öttüğü huzurlu mahallelerimizden olacak. Sizden isteğim yeter ki siz bana güvenin” diye konuştu.

Çorum’da mevcut belediyenin ranta dayalı hizmet ürettiğinin altını çizen CHP Belediye Başkan Adayı Nuhut, Belediye’nin siyaset yapma yeri olmadığını, belediyelerin hizmet üretme yeri olduğunu kaydetti. Siyasetin Mecliste yapıldığını dile getiren Kenan Nuhut, Çorum’da insanların siyasete kurban verildiğini, sen bendensin ya da değilsin gibi ötekileştirildiğini vurguladı.

Nuhut açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Ben bendensin, sen benden değilsin gibi bir zihniyetle Çorum’da insanlar ötekileştirilmiş. Ne münasebet yahu. Bu memleket hepimizin, herkes vergisini ödüyor. Çorumlular acılardan büyük dersler aldı. Kimsenin insanları ayrıştırması kesinlikle söz konusu değil. Yönetimdekilerin yaptığı ayrımcılık ise kesinlikle kabul edilemez”

Pazarın olduğu yere üstgeçit isteyen vatandaşlara yoldaki ucube köprüyü göreve gelince yıkacaklarını ve yol üzerinde çevrenin mimarı dokusuna uygun yeni düzenlemeler yapacaklarını belirten Kenan Nuhut, “Çevreyolu üzerinde köprüler değil, yayalarında daha kolay ulaşım sağlayabilmesi için üstgeçitler yapacağız. Pazarın olduğu bölgeye de bir üstgeçidiniz mutlaka olacak. Çevreyolunun etrafını da yeşile kavuşturacağız. Daha yaşanılabilir modern bir kent için siz sadece bana güvenin” şeklinde konuştu.
(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 22 Ekim 2020
İmsak 05:28
Güneş 06:52
Öğle 12:30
İkindi 15:28
Akşam 17:57
Yatsı 19:16

Gelişmelerden Haberdar Olun

@