15 Mart 2014 Cumartesi 02:23
Nuhut: “Sanayiciye her türlü desteği vereceğiz”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çorum Belediye Başkan Adayı Kenan Nuhut, “Çorum’u Avrupa kenti ve marka kent yapacağım. Ben bu bilgi, deneyim ve tecrübeye sahibim" dedi.

CHP Belediye Başkan adayı Kenan Nunut, Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Çorum Şubesi’ni ziyaret etti. İş dünyasının temsilcileri ile bir araya gelen Nuhut, projeleri hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu.

Eski bir kamu görevlisi ve sporun içinden gelen biri olmasına rağmen özellikle son yıllarda işadamlarına destek olmak adına dış ticaretle uğraştığını dile getiren Kenan Nuhut, işadamları gibi büyük çaplı bir yatırım ve ticaret portföyü olmasa da, sanayicilerin içerisinde bulunduğu durumu, sorunları yakından bildiğini dile getirdi.

Çorum'un son yıllarda iktisadi alanda büyük mesafe kat ettiğini anlatan Nuhut, “Bunu Çorumlu iş adamlarımız başardı. TÜMSİAD, Ticaret ve Sanayi Odası olmak üzere, çeşitli meslek kuruluşları, ABİGEM, KOSGEB ve Orta Anadolu İhracatçılar Birliği temsilcilikleri, Organize Sanayi Bölgeleri gibi hem özel sektör hem de kamu destek kuruluşlarının Çorum'da faaliyetleri olduğunu biliyoruz. Bu kuruluşların ortak bir akıl üreterek, Çorum için daha fazla ne yapılabilir sorusuna cevap arayışı içerisinde olacağım” diye konuştu.

İş dünyasının daha fazla yatırım yapması ve istihdam sağlaması için her türlü desteği vereceğini ve bunun öncelikli görevlerinden birisinin olacağını dile getiren Nuhut, “Bunu sizlerin kişisel oylarına talip olan bir politikacı mantığıyla söylemiyorum. Bunu, aslolan ‘devletin değil halkın zenginliğidir’ şiarına olan inancımdan dolayı belirtiyorum. Çünkü sizlerin yapacağı yeni yatırımlar ve atacağınız yeni adımlar Çorum markası ve imajına en büyük ve ciddi katkıyı sağlayacak olan çabalardır. Bu çabaların arttırılmasına destek olmanın bizim öncelikli görevimiz olmasından daha doğal ne olabilir? Ben ve belediyemiz, yatırımlarınızın geri dönüşümünün Çorum'a yapacağı katkıların beklentisi içerisinde olacağız. Duacı olacağız. Sizlerin sağlayacağı istihdam, Çorum'a iktisadi ve sosyal anlamda yapılacak en büyük katkı olacaktır” ifadelerini kullandı.

Çorum için profesyonel bir sektörel saha analizi yaptırarak, öncelikli olması gereken sektörleri ve özellikle turizm sektörünü masaya yatıracağını söyleyen Nuhut, “Temel görevim, ortaya çıkacak olan yol haritasının hayata geçirilmesi olacak. Her şeyin temelinde finans konusu var. İş var, aş var. Zenginleşmek ve yaşam standartlarının arttırılması konusu var. İşte bu doğrultuda, belediye olarak bize düşen görevi yerine getireceğiz” diye konuştu.

TÜMSİAD’ın 2005 yılında özellikle KOBİ’lere ve iş dünyasına yönelik çalışma yapan bir kuruluş olduğunu, yurt içinde 57, Avrupa’da ise 9 ülkede şubeleri olan derneğin ayrıca Ortadoğu, Asya ve Afrika’da temsilcilikleriyle birlikte 12 bin 500 üyeye sahip olduğunu anlatan Şube Başkan Yardımcısı Hüseyin Kısacık ise “Aldanmayan ve aldatmayan, yerel değerlerini koruyarak küresel liderliğe uzanan Türkiye’nin kalkınmasında çaba sarf eden tüm sanayici ve iş adamlarını destekliyoruz. Bu bağlamda tüm siyasi görüşlere eşit mesafede ancak iş adamları ve iş dünyası olarak ülkemiz ve milletimizin yararına olan her türlü çalışmanın yanında yer almaktayız. Tüm siyasetçilerden ve siz kıymetli başkan adaylarından beklentimiz, yaklaşan seçimin ve seçime kadarki sürecin barış ve kardeşliğimiz zedelenmeden, centilmenlik sınırları içerisinde güzel bir demokrasi şöleni havasında gerçekleştirilmesidir” şeklinde görüşlerini açıkladı.
(Volkan SINAYUÇ)

Son Güncelleme: 15.03.2014 02:24