Nuhut, Çevreyolu’nda esnafa projelerini anlattı

Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan adayı Kenan Nuhut, seçim maratonuna çevreyolunda bulunan işyerleri ile devam etti.

Güncel 19.03.2014, 22:16 20.03.2014, 00:02
879
Nuhut, Çevreyolu’nda esnafa projelerini anlattı

Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan adayı Kenan Nuhut, seçim maratonuna çevreyolunda bulunan işyerleri ile devam etti.

İşyerlerini ziyaret ederek esnafa kendini tanıtan Nuhut ve beraberindekiler, çevreyoluna yaptırılması düşünülen kültür projesi hakkında da bilgiler verdi.

Ziyaretin ardından bir değerlendirmede bulunan Kenan Nuhut, esnafın kendilerini sıcak karşıladığını ve anlattığı projelerini beğeniyle karşıladıklarını belirterek, yapacakları projede leblebiciler için bir yer yapacaklarını ve yoldan geçen otobüs ve araçların rahatlıkla giriş yaparak Çorum’a katkı bırakabileceklerini söyledi. Proje kapsamında kadınların da ürettikleri el ürünlerini burada bulunacak stantlarda satışa sunabileceğini dile getiren Nuhut, incelemelerde bazı işyerlerinin kapandığını gördüğünü, istihdam amacıyla açılan işyerlerinin bu şekilde kapatılmasının üzücü olduğunu söyledi.

Bazı vatandaşların belediye başkanı olması halinde işçi çıkarılacağı yönündeki söylentileri dile getirmesi üzerine bu söylentilerin kasıtlı olarak çıkarıldığını anlatan Nuhut, kimsenin işten çıkarılmayacağı gibi yeni imkanlar da kazanacaklarını söyledi. Sosyal hakların hak edildiği şekilde artacağını vurgulayan Nuhut, birileri tarafından bilinçli olarak söylentiler yayıldığını ve halkın etkilenmeye çalışıldığını kaydetti.Nuhut, “Kentimizin sembolü olan leblebiyi imal eden leblebici esnafımız bizler için son derece önemli. Çevre İç Anadolu’yu Karadeniz’e bağlayan çevre yolundan faydalanabilen ve faydalanamayan leblebici esnaflarımız var. Turizm Park projemizle şehrimizin simgesi haline gelen leblebiyi üreten leblebici kardeşlerimize büyük imkânlar tanıyacağız. Yeterli ihtimam gösterilmediği için yatırımlar yapan birçok esnafımız kepenk kapatmak zorunda kalmış. Leblebici kardeşlerimize mutlaka destek sağlamalıyız ki kazanç sağlasınlar ve istihdama katkıda bulunsunlar. Çevre yolunda bulunan hiçbir esnaf ekonomik durumlarından memnun değiller. Çorum’un sembolünü üreten kardeşlerimiz için çevre yolunun kenarında biz dev bir turizm park oluşturacağız. Bu projeyi de esnaflarımızla birlikte karar verip hayata geçireceğiz. Karadeniz’i İç Anadolu’ya bağlayan bu yoldan geçen araçlardan faydalanmak adına dev Turizm Park’ta ürünlerini pazarlayacaklar. Biz burasını bakırcılar içinde düşünüyoruz. El imalatı yapan hanımların yaptığı ürünleri içinde, heykeltıraşlar için de Turizm Park’ta Çorum’da üretilen tüm ürünleri pazarlamayı düşünüyoruz. Çorum’un ekonomisine çok büyük katkı sağlayacağını umduğumuz bu Turizm Park Projesini çok kısa bir sürede yapmayı planlıyoruz. Turizm Park Projemiz leblebici arkadaşlarımız tarafından da büyük takdir toplayarak beğendi ve hepsi de destek veriyor. Bizim bu desteğin üzerine amacımız Çorum esnafına destek vermektir” dedi.(Erkan BAYATLI)


Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
21°
parçalı az bulutlu
banner133
Namaz Vakti 01 Haziran 2020
İmsak 03:11
Güneş 05:05
Öğle 12:43
İkindi 16:41
Akşam 20:11
Yatsı 21:57
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@